reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Note 10 Lite Xiaomi MIUI 12.5

İlk resmi duyuru yapıldı; Xiaomi MIUI 12.5 geliyor

Xiaomi MIUI 12.5 arayüzü yakında resmi olarak karşımıza çıkıyor. Sürüm firma tarafından kısa süre önce duyurulmuş durumda.

Xiaomi MIUI 12 üzerine beklendiği gibi MIUI 13 değil direkt olarak MIUI 12.5 sürümü gelecek. Firmanın resmi olarak ay sonunda tanıtılacak amiral gemileri Mi 11 ve Mi 11 Pro modelleriyle beraber görücüye çıkaracağı tahmin edilen yeni arayüz, yüksek ihtimalle Android 11 üzerine kuruluyor. Sürüm kodundan dolayı MIUI 12.5’in çok büyük yenilikler getirmesi ve ya da ciddi değişiklikler yapması beklenmiyor. Xiaomi’nin esas büyük özellikleri MIUI 13‘e bırakacağı tahmin ediliyor. Ancak yine de bazı güzel sürprizler bizleri bekliyor olabilir. Firmanın daha önce de MIUI 11.5, MIUI 10.5 ve MIUI 9.5 gibi ara sürümler ile karşımıza çıktığı hatırlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MIUI 12.5 merak uyandırırken, Xiaomi MIUI 12 en son güzel bir özellikle gündeme gelmişti

Xiaomi telefonlara MIUI 12 üzerinden bir “Back Tap” özelliği geliyor. Bu özellik telefonların yerleşik sensörlerini kullanarak arkaya yapılacak dokunmaları / vurmaları algılıyor (Ekran gibi değil) ve tam olarak arka kısmı işlevsel hale getiriyor. Elde edilen ekran görüntülerine göre firma burada kişilere iki farklı arka dokunma seçeneği sunuyor. Bunlar “çift dokunma” ya da “üçlü dokunma”. Bu iki seçenek de birçok farklı kalemde özelleştirilebiliyor.

Örneğin telefonun arkasına çift ya da üç kez dokunma ile “ekran görüntüsü alma, flaşı açma, kontrol merkezini açma, bildirimleri gösterme ya da kamerayı aktif etme”gibi işlemler hızlıca gerçekleştirilebiliyor. Bu da gerçekten çok ama çok kullanışlı görünüyor. Özelliğin henüz herkese ne zaman geleceği ise halen bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir

Karşınızda Apple’ın çok pahalı yeni kulaklığı