reklamı kapat

POPÜLER

huawei

Huawei’den telefonlardaki ekran çiziklerini temizlemek için yeni çalışma

Akıllı telefonların ekran çiziklerini ortadan kaldırmak adına Huawei dikkat çeken bir çalışma içerisinde bulunuyor. İşte detaylar;

Huawei tarafından alındığı ortaya çıkan yeni bir patent, telefon ekranlarında oluşan ekran çiziklerini gidermek adına bir tekniğe ve ekipmana işaret ediyor. Firma burada ekran çizikleri yanında telefonun arkasındaki çizikleri gidermeye de odaklanıyor. Firmanın planında ilk olarak telefonların çiziklerini özel bir alet ile belirlemek, ardından ön yüzün alkol, arka yüzün ise ultrasonik olarak temizlenmesi yer alıyor. Daha sonra yani temizlikten sonra yüzlere uygulanacak özel bir karışım hazırlanıyor. Bundan sonra hazırlanan sıvı karşımı akıllı telefona yapıştırılmış şeffaf bir filme uygulanıyor. Bu işlemi sağlamlaştırmak adına UV ışığı kullanmayı planlayan Huawei, bu sayede çizikleri ortadan kaldırdığını açıklıyor. Ancak bu sürecin arkasında ticari bir ürünün yer almadığı düşünülüyor. Firma süreci daha çok kendi teknik servisleri için planlıyor gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei çalışması dikkat çekerken, güncel amiral gemileri artık Gorilla Glass Victus ile korunuyor

İlk olarak Samsung Galaxy Note 20 Ultra‘da karşımıza çıkan cam, çizilme konusunda Gorilla Glass 6’dan iki kat daha yüksek performans ortaya koyuyor ve 2 metreden gerçekleşecek düşme darbelerine sorunsuz olarak dayanabiliyor.  Halen telefonların rahatlıkla kılıfsız olarak kullanılmasına imkan tanımayan cam, yine de sağlamlığı hatırı sayılır oranda artırıyor.  Çizilmelere karşı rakiplerinden tam dört kat güçlü olduğu aktarılan Victus, hali hazırda bozuk para ya da anahtar ile kolay kolay çizilmeyen Gorilla Glass 6’ya oranla çıtayı ciddi şekilde artırıyor ve kılıf değil ama ekran filmine olan ihtiyacı bitiriyor gibi duruyor. Bu da elbette kullanıcılar güzel görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Çok ses getiren portatif yazıcı