reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei’den geleceğe yönelik ilginç telefon çalışması

Akıllı telefon sektörünün büyük isimlerinden Huawei, geleceğe yönelik olarak ilginç patentler almaya devam ediyor. İşte detaylar;

Huawei, aldığı patentte karşımıza selfie kamerası ekran altında bir telefon çıkarıyor. Bu artık olağan bir hal almış durumda çünkü hali hazırda satışı yapılan ekran altı kameralı bir model bulunuyor. Burada ilginç olan ise firmanın üst çerçeveyi de işlevsel hale getirme planı oluyor. Firma üst çerçeveye ağ göstergesi, saat ve pil gibi verileri koymayı planlıyor. LetsGoDigital tarafından bulunan ve görselleştirilen telefon, “çerçeve ekran” tarzında bir dönemi gerçek kılacak gibi görünüyor. Firmanın aldığı patentteki telefonun arkasında devasa bir kamera modülü de yer alıyor. Bu modül gerçekten çok büyük bir çıkıntı oluşturuyor. Bu cihazın ne zaman gerçek olacağı belli değil.

Huawei

Huawei en  son ilginç bir çalışma ile de gündemde gelmişti

Huawei tarafından alındığı ortaya çıkan yeni bir patent, telefon ekranlarında oluşan ekran çiziklerini gidermek adına bir tekniğe ve ekipmana işaret ediyor. Firma burada ekran çizikleri yanında telefonun arkasındaki çizikleri gidermeye de odaklanıyor. Firmanın planında ilk olarak telefonların çiziklerini özel bir alet ile belirlemek, ardından ön yüzün alkol, arka yüzün ise ultrasonik olarak temizlenmesi yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha sonra yani temizlikten sonra yüzlere uygulanacak özel bir karışım hazırlanıyor. Bundan sonra hazırlanan sıvı karşımı akıllı telefona yapıştırılmış şeffaf bir filme uygulanıyor. Bu işlemi sağlamlaştırmak adına UV ışığı kullanmayı planlayan Huawei, bu sayede çizikleri ortadan kaldırdığını açıklıyor. Ancak bu sürecin arkasında ticari bir ürünün yer almadığı düşünülüyor. Firma süreci daha çok kendi teknik servisleri için planlıyor gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir

Çok ses getiren portatif yazıcı