reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei’den geleceğe yönelik büyük akıllı telefon açıklaması

Akıllı telefon pazarında fırtına gibi esen Huawei, gözünü önümüzdeki yıl için liderliğe dikmiş durumda. İşte bu konuda yapılan resmi açıklama.

Huawei ve alt marka Honor, 2018 toplamında 208 milyonun üzerinde telefon sevkiyatı gerçekleştirdi. Amiral gemisi tarafında olduğu kadar orta ve giriş seviyesinde de büyük ses getiren firma, 2020 yılı için gözünü liderliğe dikiyor. Bu konuda bir açıklama yapan CEO Richard Yu, Apple ve Samsung’u geçme konusunda kendilerine sonuna kadar güvendiklerini belirtiyor. 2019’da akıllı telefon sevkiyat rakamını 260 milyon seviyesine kadar çıkarmayı planlayan dev teknoloji firması, Çin pazarında yüzde 50 ve üstü hakimiyete de ulaşmayı planlıyor. Firma şu an akıllı telefon tarafında dünyanın en büyük üçüncü ismi konumunda yer alıyor. Mevcut olumlu gidişat bunun kısa sürede değişeceğini ve liderliğin alınacağını gösteriyor. Yüksek fiyatlar nedeniyle Apple’ın satışları ciddi şekilde düşüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, akıllı telefon tarafından başka bir alana daha giriş yapmaya hazırlanıyor

Firmadan bir akıllı televizyon modeli geliyor. Kısa süre önce duyduğumuz kadarıyla da Huawei imzalı ilk akıllı televizyon modeli nisan ayında resmi olarak lanse ediliyor. 55 inç ve 65 inç olmak üzere iki farklı versiyonunun olacağı belirtilen akıllı televizyon modeli, üst düzey özelliklere sahip olacak deniyor. Son bilgilere göre model sadece basit bir televizyon olmayacak. Modelin özel sosyal ve oyun odaklı özelliklere sahip olacağı belirtiliyor.

İlginç olarak önünde iki adet kameranın olacağı söylenen televizyon, bu kameralar ile artırılmış gerçeklik konusunda ilginç bir deneyim sunacak gibi görünüyor. Bu kameraların aynı zamanda canlı yayın ve video konferans için de kullanılacağı ggelen bilgiler arasında. Bulut altyapısı üzerine kurulan bir oyun platformuna sahip olabileceği belirtilen televizyon hakkında başka bilgiler de var. Yine geçen gün ortaya çıktığı kadarıyla 55 inç’lik modelin panelini BOE’den, 65 inç’lik modelin panelini ise Huaxing Optoelectronics firmasında alacak şirket, iddialı bir çıkışa hazırlanıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın ilginç akıllı gözlüğü