reklamı kapat

POPÜLER

Jeep Gladiator

Jeep Gladiator pickup için Avrupa satışları başlıyor; işte bilmeniz gerekenler

Yaklaşık 1,5 yıldır Avrupa macerasının başlaması beklenilen Jeep Gladiayor, 2021’nin ilk yarısı içerisinde pazardaki kullanıcıları selamlayacak.

Ranger Raptor’un Türkiye de dahil olmak üzere Avrupa pazarına gelmesiyle birlikte uzun süredir okların üzerine çevrildiği Jeep Gladiator için süreç nihayet başlıyor. 2019’un yaz döneminden beri süren bekleyişin yapılan resmi açıklamayla birlikte 2021 model yılıyla sonuca kavuşturulacağı netleşti. Bugün itibarıyla sipariş alımları başlayan Gladiator’ün bayilere 2021’nin ilk yarısı içerisinde gönderileceğini görüyoruz. Markanın merakla beklenen pickup modeli, geçtiğimiz süreçte açıklandığı gibi Avrupa pazarında sadece tek motor seçeneğiyle satışta olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Jeep Gladiator Avrupa modelleri hakkında öne çıkan özellikler

Pickup pazarına yepyeni bir soluk getirecek olan Gladiator, 3.0 litrelik V6 dizel motorla tercih edilebilecek. 260 PS güç ve 600 Nm tork üreten bu makine 8 ileri değerli otomatik şanzımanla kombin edilerek pazara sunulacak. Modelin Orta Doğu pazarında 3,6 litrelik V6 benzinli motor seçeneğiyle de tercih edilebileceğini de listelerde görüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gladiator’ü rakiplerinden ayıracak en önemli özellikleri arasında kişiselleştirme seçeneklerinin zenginliği geliyor. Markanın diğer modellerinde de karşımıza çıkan Mopar, 200’ün üzerinde aksesuar desteğiyle kullanıcıların siparişlerine cevap verebilecek. Modelin dış renk seçeneği ise dokuz farklı palet üzerinden tercih edilebilecek. Gladiator’ün tüm versiyonlarında dört tekerlekten çekiş sisteminin standart olması da, kullanıcıları memnun edecek parçalar arasında. Kokpit bölümünde, donanım seviyesine göre değişmekle birlikte 8,4 inçe kadar büyüyen fonksiyonel multimedya ekran kullanıcıları bekliyor olacak. Alpine Premium Ses Sistemi de, Gladiator’deki deneyimi farklı boyutuyla üste taşıyacak.

İlgili video