reklamı kapat

POPÜLER

Rezvani Hercules 6×6

Rezvani Hercules 6×6; canavarın yeni boyutu tanıtıldı [Video]

İlk ipuçlarının üzerinden geçen 6 aylık zaman diliminin ardından tanıtılan Rezvani Hercules 6×6, 6×6 dünyasının unutulmazlarından olacak.

Belleklerimize adını ilk olarak 2017 yılında kazıyan Rezvani, Tank adını verdiği modelde sunduğu dinamiklerle SUV dünyasındaki yerini aldı. Gerek dünyanın en güçlüsü iddiası gerekse balistik zırh gibi fantastik özellikleriyle asfalta inenen bu model sonrası markanın küresel bazda bir ün kazandığı aşikar. Geride bıraktığımız haziran ayı ise markanın yeni bir “şey” üzerinde çalıştığının ilk sinyallerini karşımıza çıkarttı. O sinyaller kısa süre önce gerçekeleştirilen tanıtımla şu anda bir kasırga misali karşımızda duruyor. Mercedes-AMG sonrası karşımıza çıkan en yetenekli 6×6 olma niteliği taşıyan Rezvani Hercules 6×6, adının da getirisi olarak sınıfının “tanrısı” niteliğini taşıyor. Jeep Gladiator üzerine geliştirilen model Tank’da olduğu gibi askeri versiyonla da satın alınabilecek.

Rezvani Hercules 6×6 teknik özellikleri

Hercules 6×6 motor bölümünde oldukça farklı seçeneklerin tercih edilebileceği bir model olarak karşımıza çıkıyor. İçerisinde 260 beygir güç ve 600 Nm tork üreten 3.0 litrelik dizel motorun dahi bulunduğu listede “ekonomi” yapmak isteyenler bile cevapsız kalmamış gibi. Bunun dışında 3,6 litrelik V6 benzinli motoru 285 beygir güç ve 352 Nm torkla ikinci seçenek olarak karşımızda görüyoruz. Elbette bundan daha fazlasını arayanlar için rakamları bulutların üzerinde seyreden üniteler de tercih edilebilir olacak. Bu kapsamda 6,4 litrelik V8 HEMI motoru 500 beygirlik güçle gelirken ailenin zirvesinde yer alacak 7.0 litrelik V8 ile 1.300 beygir güç ve 1.341 Nm tork değerlerini de elde etmek mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şanzıman ayağına baktığımızda ise 8 kademeli otomatik ve 6 kademeli manueli kombinasyonda görüyoruz. Rezvani’nin tüm motor dinamiklerinde stan dart olarak 6×6 altyapı desteğini sunması önemli. Var olan sürüş modları sayesinde 6×2, 6×4 ve 6×6 olarak güç yönlendirilmesi de yapılabiliyor. İlk başta bahsettiğimiz gibi Hercules de aynı Tank’da olduğu gibi Military Edition paketiyle tercih edilebiliyor. Bu paketle birlikte araca Kevlar zırh, kurşun geçirmez camlar, gece görüşü, ilk yardım seti, altyapıda patlama koruması ve güçlendirilmiş süspansiyon gibi donanımlar entegre ediliyor. Hercules 6×6 yurt dışında 225.000 dolarlık başlangıç fiyatıyla alıcı bulacak. Bu rakam donanım ve motor seçeneklerine göre 470.000 doların da üzerine çıkabiliyor.