reklamı kapat

POPÜLER

“Karanlık tarafa” yeni üye geldi; Rezvani Tank X ile tanışın

Ailenin üçüncü üyesi olarak tanıtımı gerçekleştirilen Rezvani Tank X, ilk iki versiyona oranla biraz daha hafifletilmiş donanımlar sahip.

İlk olarak Ekim 2017’de örtülerinden kurtularak otomobil dünyasındaki bakış açısını değiştiren Rezvani Tank, çok ciddi bir ilgiyle karşılaştı. Hummer serisinin ardından askerli hissiyatı bu kadar güçlü derecede barındıran az örneklerle karşılaşan otomobil meraklıları, Tank’ın adının hakkını verme konusundaki yeteneklerine kayıtsız kalamadı. Gece görüşü ve balistik zırh gibi doğrudan savaş sanayisinden donanımları barındıran bu canavarı kısa süre önce Military Edition adından yeni bir versiyonuyla tekrar sahneye çıkarken gördük. Bu modelde gaz maskesini standart donanım listesine dahil ederek bir kez daha yüzümüzde tebessüm yaratan Rezvani, şimdi de üçüncü bir versiyonla karşımızda. Tank X olarak isimlendirilen modelde karanlık gücünü gösteren marka, yine sınırlı üretim adetleriyle kullanıcılarla buluşacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan parçalar

Rezvani Tank X’in ilk olarak kaputunun altını kurcalayarak işe başlayalım. Burada bizleri 6,2 litrelik süperşarj destekli V8 ile karşılayan araç, 707 beygirlik güçle yoluna devam ediyor. Dodge imzalı bu motorda olduğu gibi donanımsal olarak da Military Edition ile benzeşen X’te; B7 seviyesinde balistik zırh koruması ve herhangi bir takip durumunda dikkat dağıtma amacıyla duman salınımı gibi sıra dışı özellikler var. Gece görüş desteğiyse kullanıcılara opsiyon olarak sunulanlar arasında. 37 inç‘lik devasa arazi lastiklerinin kullanımına devam edildiği Tank X’in kokpit bölümünde; 7,9 inç’lik multimedya sistemi, deri döşeme, navigasyon ve head-up display gibi detaylarda da herhangi bir değişim bulunmuyor. Yaklaşık 260.000 dolarlık başlangıç fiyatı bulunan araç için sipariş alımı da başlamış durumda.

İlginizi çekebilir

Rezvani Tank X tanıtım videosu