reklamı kapat

POPÜLER

Standart donanımında gaz maskesi var; karşınızda Rezvani Tank Military Edition [Video]

Standart verisyona yapılan zırh odaklı geliştirmeleri barındıran Rezvani Tank Military Edition, daha güçlü bir motoru da beraberinde getirdi.

Her geçen gün kızışmaya devam eden SUV sınıfı, elektrik geleceği üzerinden de şimdiden çetin bir rekabeti daha doğuracağının sinyallerini veriyor. Markalar gerek kompakt gerekse 7 kişilik devasa modelleriyle pastadan pay kapmaya çalışırken, premium sınıfta da işler farklı değil. Ekim ayında tanıtımı gerçekleştirilen Rezvani Tank ise, gerek tasarımı gerekse teknik özellikleriyle Hummer’dan bu yana gördüğümüz en etkileyici işlerden biri olarak aklımızda yer edinmişti. 500 beygirlik gücünü sınıfında ilk kez görülen balistik zırh ve gece görüş desteğiyle tamamlayan Tank, adının hakkını vermek konusunda hiç zorlanmadı. Meraklıları tarafından büyük ilgi gören bu canavar “Military Edition” versiyonuyla hissettirmenin ötesine geçmek konusunda ciddi bir adım atıyor. Bu modelle birlikte balistik zırh seviyesi 7‘ye çıkartılacak Tank, artık yüksek kalibreli mermilere de dayanıklı hale getirilmiş durumda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gaz maskesi alır mıydınız?

Military Edition ile birlikte Rezvani Tank’ın sadece gövde bölümünde iyileştirme yapılmadığını da görüyoruz. Lastikleri de bu konu adına elden geçiren marka, savaş koşulları için geliştirilmiş özel lastikleri de es geçmemiş. Gaz maskesinin içerisinde standart olarak sunulmasıyla da yüzümüzde tebessüm yaratan modelde; kevlar kaplı yakıt deposu, interkom ve güçlendirilmiş süspansiyon sistemi de değişim kapsamında öne çıkanlar arasında. Rezvani ekibi Military Edition ile birlikte motor kısmında da opsiyonel de olsa yeni bir seçenek sunmayı ihmal etmemiş. Standart versiyonda gördüğümüz HEMI imzalı 6,2 litrelik makinenin yanında, artık 707 beygir güç üreten Hellcat V8 motoru da listede kendisine yer buluyor. 295.000 dolarlık yurt dışı başlangıç fiyatıyla alıcı bulacak olan Military Edition’da sunulan yeni özelliklerle birlikte faturaya 97.000 dolara kadar ekleme yapılabiliyor.