reklamı kapat

POPÜLER

Oppo

“Gövdesinden ekran çıkan” Oppo akıllı telefon çalışması

Son dönemde sık sık Reno ailesiyle gündemde gelen Oppo, gerçekten çok ilginç bir akıllı telefon tasarımı üzerinde de çalışıyor.

LetsGoDigital firmaların aldığı patentleri bulmaya ve görselleştirmeye devam ediyor. Bu sefer ise daha önce hiç görmediğimiz bir yapıya sahip Oppo akıllı telefon modeli karşımızda bulunuyor. Oppo biliyorsunuz sektörün en yenilikçi isimleri arasında yer alıyor. Geçen yıl Find X modeliyle büyük ses getiren, geçtiğimiz ay içerisinde de 10x zoom yetenekli periskop kamera sistemini tanıtan firma, telefonlarının tasarımına büyük önem veriyor. Yakında tanıtılacak Reno ailesiyle sınırları bir kez daha zorlayacak firma, gelecek için de planlar yapıyor. İşte bu planlardan birisinde “gövdesinden ikinci bir ekran çıkan” telefon modeli de yer alıyor. Evet sayfada görebileceğiniz gibi patenti alınan bu telefonun gövdesinden, ön kamera değil bir ekran çıkıyor. Daha önce benzerine hiç rastlamadığımız bu tasarım, gerçekten sıra dışı görünüyor. Ön kamerası biraz kalın tutulan üst çerçevede yer alan telefon, ikinci ekranıyla birçok farklı imkan sunacak gibi görünüyor. Buranın ana ekrandaki içeriği kontrol etmek ya da içeriğe yardım etmek için kullanılabileceği tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo, bu akıllı telefon tasarımını gerçeğe dönüştürür mü?

Bu pek mümkün görünmüyor. Hem dayanıklılık hem de maliyet konusunda böyle bir tasarıma geçilmesi pek olası durmuyor. Ancak yine de firmanın geleceğe yönelik çalışmaları şaşırtmayı başarıyor.

İlginizi Çekebilir

Google’ın yeni oyun servisi