reklamı kapat

POPÜLER

Oppo Reno
Oppo Reno
Oppo Reno
Oppo Reno
Oppo Reno
Oppo Reno

Resmi basın görselleriyle yılın en şık modellerinden Oppo Reno

Son dönemde gündemden düşmeyen Oppo Reno, tasarımsal olarak gerçekten oldukça dikkat çekeceğe benziyor. Telefonun resmi basın görselleri ortaya çıktı.

Kısa süre önce ortaya çıktığı üzere üç farklı Oppo Reno modeli yolda bulunuyor. Ortak olarak aynı tasarımı benimsediği tahmin edilen aile, ortaya çıkan resmi basın görsellerine göre tasarımsal olarak gerçekten harika görünüyor. Bünyesinde bir ekran çentiği ya da ön kamera için ekran deliği taşımayan telefon, çok ince çerçeveleriyle harika görünüyor. Bu yapıyı gövdesinden çıkan ön kamera ile getiren model, sayfada görebileceğiniz üzere gerçekten çok güzel renk seçeneklerine de sahip. Burada özellikle mor ile pembe arasında geçiş sunan renk seçeneği öne çıkıyor. Parmak izi sensörü ekrana entegre edilen Oppo Reno, ekranda AMOLED panel kullanıyor. Teknik detaylarına aşağıda yer verdiğimiz modelin, büyük ses getireceği görünüyor.

Oppo Reno
Oppo Reno
Oppo Reno

Oppo Reno ailesi teknik olarak şu detaylara sahip

Bu modellerin ilkinde Snapdragon 710 işlemci yer alıyor. Bu işlemcide ısı iletimi için “ısı ileten jel ve grafit katman” kullanılacağı açıklanıyor. 6,4 inç FHD+ ekrana sahip olacak bu sürüm, arkasında 48 megapiksel + 5 megapiksel, önünde ise 16 megapiksel kamera taşıyor. Esas dikkat çeken versiyon ise 7 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 855 işlemciye sahip Oppo Reno modeli. Bu modelde diğerinden farklı olarak “sıvı soğutma sistemi” yer alıyor. Snapdragon 855 böylelikle yoğun kullanımda bile serin tutulabilecek gibi duruyor.

6,65 inç FHD+ ekrana sahip olacak modelin arkasında üçlü kamera sistemi yer alıyor. Burada 48 megapiksel + 8 megapiksel + 12 megapiksel kurulumu kullanılıyor. Persikop’lardan ilham alan bir kamerası bulunan versiyonun 10x optik zoom getirdiği belirtiliyor. Buna ek olarak bir de 5G’li Reno bulunuyor. Bunun Snapdragon 855’li versiyon ile aynı özelliklere sahip olduğu, farkını Qualcomm X50 5G modem ile koyduğu açıklanıyor. Böylelikle telefon 5G ağlara bağlanabiliyor. Ailede aynı zamanda 12 GB RAM’li bir Lamborghini Edition versiyonu da bulunuyor.

İlginizi çekebilir

Google’ın yeni bulut oyun servisi Stadia