reklamı kapat

POPÜLER

iPhone_5G

5G destekli iPhone bekleyenlere üzücü gelişme

5G destekli bir iPhone’u bekliyorsanız paylaşacağımız haber sizi üzebilir. Fast Company’nin aktardığı habere göre bu yıl satışa sunulacak iPhone modellerinde 5G teknolojisi olmayacak.

Kaynaklar önümüzdeki yıl piyasaya sunulacak iPhone’ların da 5G teknolojisine destek vermeyeceği belirtiliyor. Apple, bilindiği üzere Qualcomm ile bir takım sorunlar yaşıyor. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde Qualcomm modellerini azaltan Apple, Intel’le yoluna devam etmişti. 5G konusunda yeni adımlar atmaya başlayan Intel’in ise 5G destekli modelimini 2020 yılınının sonuna doğru şirketlete göndereceği berlitiliyor. Böyle bir durumun yaşanması durumunda 2020 yılında satışa sunulacak modelde de 5G teknolojisi yer almayabilir. Apple’ın nasıl bir yol haritası çizeceği ise merakla bekleniyor. Apple’ın MediaTek şirketiyle ise standartlardan ötürü anlaşmaya yanaşmadığı dile getiriliyor. Samsung, bilindiği üzere Galaxy S10 modelinin 5G versiyonunu tanıtarak dikkatleri üstüne çekmişti. Önümüzdeki dönemde gelecek telefonların da 5G’li gelmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020’de gelecek iPhone’ların ekranları nasıl olacak?

DigiTimes, Apple’ın 2020 yılında 5,42, 6,06 ve 6,67 inç olmak üzere üç farklı iPhone modelini kullanıcıların beğenisine sunacağı belirtmişti. 2020 yılında karşımıza çıkacak modellerin ekranlarını ise Samsung veya LG’nin üreteceği konuşuluyor. Şirketin bu yıl ise ekran konusunda değişiklik yapmayacağı ve 5,8, 6,1 inç ve 6,5 inçlik iPhone modellerini tanıtacağı belirtiliyor. 2020 yılında piyasaya sürülecek yeni iPhone’ların 2020 yılının eylül ayında tanıtılması bekleniyor. Bu yılın eylül ayında tanıtılacak iPhone modellerinin kamera sistemleriyle fark yaratmasını bekliyoruz. Apple’ın rakiplerinde olduğu gibi yeni modellere üçlü kamera sistemine entegre etme ihtimali kuvvetle muhtemel. Kameraların hem yakınlaştıma hem de düşük ışık kabiliyetlerinin artmasını bekliyoruz.