reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12

5G iPhone 12 ailesinin çıkışı hakkında üzücü gelişme

Qualcomm, 28 Haziran’da sona eren yılın üçüncü çeyrek raporunu paylaştı.  Raporda dikkat çeken detaylardan biri 5G destekli iPhone 12 modellerinin piyasaya çıkış tarihiyle ilgili.

Qualcomm, 5G destekli iPhone 12 serisinin piyasaya çıkışının bir ay gecikebileceğini belirtiyor. Şirket, 5G akıllı telefon sevkıyatlarının mevcut çeyrekte geçen yıla göre yüzde 15 düşeceğini söylüyor. Qualcomm’un haricinde Apple’a yakın kaynaklardan Jon Prosser da, 5G iPhone modellerinin piyasaya sürülmesinin gecikebileceğini belirtmişti. Ekim ayında yurt dışında satışa sunulmasını beklediğimiz yeni ailenin kasım veya aralık ayında Türkiye’de de satışa sunulması bekleniyor. Yeni ailenin çıkışının gecikmesinde pek tabii tüm dünyada etkisini sürdüren koronavirüs salgınının da etkisi var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 ailesi ne gibi özellikler sunacak?

Pro modellerinde 6 GB RAM yer alacağını belirtmesi bu iddianın doğruluk payını artırıyor. Pro olmayan modellerde ise 4 GB’lık RAM’in kullanılmaya devam edeceği söyleniyor. Pro modellerinde kullanılacak 6 GB RAM sayesinde telefonların standart modele kıyasla özellikle uygulamalar arasındaki geçişlerde daha akıcı bir deneyim sunması bekleniyor. Metal bir çerçeveyle geleceği konuşulan yeni modellerde çentiğin de daha ince olacağı belirtiliyor. IP68 sertifikası sayesinde suya ve toza karşı da dayanıklı olan telefonlarla ilgili tüm detaylar eylül ayında gerçekleşecek etkinlikte tanıtılacak.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni arayüzü MIUI 12 ile tanışın