reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro Huawei Mate 40 Pro

Huawei Mate 40 ailesi dört farklı versiyondan oluşabilir

Gerçekten merakla beklenen Huawei Mate 40 serisi için yeni bir açıklama geldi. Eğer bu açıklama doğruysa dört farklı model yolda bulunuyor.

Huawei Mate 40 serisi şimdiye kadar hep Mate 40 ve Mate 40 Pro’dan oluşacak deniliyordu. Ancak bir kaynak ailede dört farklı model var diyor. Bunlar şu an Mate 40, Mate 40 Pro, Mate 40 Porsche Design ve Mate 40 Pro Plus olarak geçiyor. Aslında burada “Porsche Design” modelini tam olarak bir “versiyon” olarak saymasak da olur. Bu açıdan temel olarak donanımsal farklara sahip üç versiyon karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Burada Mate 40 Pro Plus sanıyoruz ilk defa duyulurken, modellerin güçlerini ortak olarak 5 nm Kirin 1000 işlemciden alacağı biliniyor. Ancak burada halen Mate 40’ın başka bir işlemci taşıma ihtimali de bulunuyor. Yine Android lisansı olmadan yolda bulunan yani Google Play Store erişimi olmayan telefonlar, bunun yerine HMS temelli AppGallery kullanılıyor. Mate 40 serisinin en az iki versiyon ile Türkiye’de de satılmasına halen kesin gözüyle bakılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ailenin şu an yıldızı Huawei Mate 40 Pro konumunda

Çünkü model çok iyi bir kamera sistemi ile geliyor. Daha önce ortaya çıktığı kadarıyla Mate 40 Pro‘nun ana kamerası 108 megapiksel çözünürlükte olacak ve 9P (Free-Form) yapısını kullanacak. Bu lens yapısı geniş açı lenslerin olumsuzluklarını tamamen ortadan kaldırıyor deniyor ve bu açıdan çok iyi duruyor. 108 megapiksel gibi yüksek çözünürlük ise Huawei’nin elinde çok iyi sonuçlar veriyor bilgileri geliyor. Firmanın yapay zeka konusunda geliştirdiği algoritmalar, 108 megapiksel ile beraber gerçekten büyük fark yaratacak izlenimi oluşturuyor. Pro Plus’ın ise P40 Pro Plus gibi daha fazla kamera taşıyacağı düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için yeni gelen özellikler

İLGİLİ HABERLER