reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro

Dört farklı modelden oluşan Huawei Mate 40 ailesi ertelendi

Gerçekten merakla beklenen Huawei Mate 40 serisi için kötü bir haber geldi. Dört farklı modelden oluşan aile ertelenmiş durumda.

Huawei Mate 40 serisi tam olarak Mate 40, Mate 40 Pro, Mate 40 Porsche Design ve Mate 40 Pro Plus modellerinden oluşuyor. İşte bu modeller söylendiği kadarıyla ekim ayına ertelenmiş durumda. Modellerin daha önce tanıtılacağı ancak ekim ayında raflardaki yerini alacağı söyleniyor. Bu ertelemenin arkasında henüz tam olarak ne yer alıyor bilinmiyor. Ancak ABD’nin Huawei’ye işlemci tarafına yönelik ambargo hamlesi ertelemeye neden olmuş olabilir deniyor. Biliyorsunuz telefonlar güçlerini ortak olarak 5 nm Kirin 1000 işlemciden alıyor. Beklendiği üzere yine Android lisansı olmadan yolda bulunan yani Google Play Store erişimi olmayan telefonlar, bunun yerine HMS temelli AppGallery kullanılıyor. Mate 40 serisinin en az iki versiyon ile Türkiye’de de satılmasına halen kesin gözüyle bakılıyor. Mate 40 Porsche Design ve Mate 40 Pro Plus’ın Türkiye’ye gelmeyeceğini düşünüyoruz ancak bunun henüz kesin olmadığını belirtmek gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ailende hep söylediğimiz en çok Huawei Mate 40 Pro ses getiriyor

Model özellikle kamera konusunda heyecanlandırıyor. Daha önce ortaya çıktığı kadarıyla Mate 40 Pro‘nun ana kamerası 108 megapiksel çözünürlükte olacak ve 9P (Free-Form) yapısını kullanacak. Bu lens yapısı geniş açı lenslerin olumsuzluklarını tamamen ortadan kaldırıyor deniyor ve bu açıdan çok iyi duruyor. 108 megapiksel gibi yüksek çözünürlük ise Huawei’nin elinde çok iyi sonuçlar veriyor bilgileri geliyor. Firmanın yapay zeka konusunda geliştirdiği algoritmalar, 108 megapiksel ile beraber gerçekten büyük fark yaratacak izlenimi oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için yeni gelen özellikler