reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 40

Huawei Mate 40 hakkında ortaya çıkan yeni teknik detaylar

Merakla beklenen Huawei Mate 40 ailesi gündemden düşmüyor. Bu sefer en alttaki model için yeni teknik detaylar ortaya çıkmış durumda.

Huawei Mate 40 serisi artık biliyorsunuz Mate 40, Mate 40 Pro, Mate 40 Porsche Design ve Mate 40 Pro Plus modellerinden oluşuyor. Cihazlar en son modellerden Mate 40 Pro ve üstündekiler kutularından EMUI 11 ile çıkacak haberiyle gündeme gelmişti. Bu cihazların Android 11 üzerine kurulacağı, ilginç olarak ailenin en altındaki Mate 40’ta ise Android 10 temelli EMUI 10.x (Tahminler 10.1 olacağı yönünde) sürümünün kullanılacağı aktarılmıştı. Şimdi ise Mate 40’ın abileri gibi EMUI 11 ile geleceği aktarılıyor. Aslında bu çok mantıklı çünkü firmanın ikili çıkışı hiç mantıklı durmuyor. Bu arada Mate 40’ın gücünü diğer modeller gibi 5 nm üretim sürecinden çıkacak Kirin 1000 (Bu işlemci son dönemde Kirin 9000 olarak da geçiyor) işlemciden alacağı da kesinleşmiş detaylar arasında. Model için 12 GB RAM + 512 GB dahili depolama sunulacağı da söylenirken, cihazda Super AMOLED ekran ve ekrandan parmak izi sensörü yer alıyor deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 40 ailesinden diğer detaylar şöyle

Ambargo kalkmadığı için Android lisansı olmadan yolda bulunan yani Google Play Store erişimi olmayan Mate 40 ailesi, bunun yerine HMS temelli AppGallery kullanılıyor. Mate 40 serisinin daha önce de söylediğimiz üzere en az iki versiyon ile Türkiye’de de satılmasını bekliyoruz. Mate 40 Porsche Design ve Mate 40 Pro Plus’ın Türkiye’ye gelmeyeceğini düşünüyoruz. Fakat yine de Huawei Türkiye bu konuda bir sürpriz yapabilir.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için yeni gelen özellikler