reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model Y

Tesla’yı gündeme getiren ilginç akıllı saat gelişmesi

Elektrikli otomobil pazarının merkezinde yer alan ABD merkezli firma Tesla, tam olarak anlaşılamayan bir akıllı saat gelişmesi ile gündemde.

Ortaya çıkan resmi FCC kaydına göre Tesla bir akıllı saat projesi içerisinde yer alıyor. Norveç merkezli çocuklara özel akıllı saatler üreten Xplora Technologies firmasının arkasında olduğu bu projede Tesla’nın adı da açık olarak geçiyor. Ancak burada tam olarak ne olduğunu kimse anlamış değil. Bazıları Tesla’nın Xplora Technologies firmasını satın aldığından bu FCC kaydında yer aldığı düşünüyor. Bazıları bunun mümkün olmadığını belirtiyor. Bazı kaynaklar ise Tesla ile Xplora Technologies firmasının Model serisi araçlar ile bağlantılı bir akıllı saat tasarlıyor olabileceğini aktarıyor. Ancak bunların hiçbiri henüz netlik kazanmıyor. Burada en gerçekçi tahmin ise Xplora Technologies imzalı bir akıllı saatin Tesla’nın internet sitesi üzerinden satılabileceği yönünde. Biliyorsunuz Tesla’nın resmi sitesinde çocuklara özel birçok ürün satılıyor. Ancak böyle bir ürünün FCC kaydında neden Tesla’nın adının geçtiği tam olarak anlaşılamıyor. Bu konunun önümüzdeki dönemde netleşmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla kısa süre önce Audi CEO’nun açıklamsıyla ses getirmişti

Audi’nin yeni CEO’su Markus Duesmann, kısa süre önce verdiği bir röportaj kapsamında Tesla’nın elektrikli otomobiller ve alandaki bazı kritik konularda sektördeki tüm rakiplerinden iki yıl ileride olduğunu aktardı. Bu gerçekten dev otomobil firmasının başındaki isimden gelen sürpriz bir açıklama. Ancak çoğu kişi dile getirmiyor olsa da durumun farkında bulunuyor. Tesla’nın geleneksel otomobil üretme geçmişi olmadığından diğer firmalara göre alanda çok daha yenilikçi sistemler kullandığı biliniyor.

İlgili Video