reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 40

Huawei Mate 40 her pazara gelmeyecek; peki Türkiye?

Merakla beklenen Huawei Mate 40 ailesi gündemden düşmüyor. Bu sefer en alttaki model satış konusunda bazılarını üzecek bir haber var.

Huawei Mate 40 serisi artık biliyorsunuz Mate 40, Mate 40 Pro, Mate 40 Porsche Design ve Mate 40 Pro Plus modellerinden oluşuyor. Cihazlar en son modellerden Mate 40 Pro ve üstündekiler kutularından EMUI 11 ile çıkacak haberiyle gündeme gelmişti. Bu cihazların Android 11 üzerine kurulacağı, ilginç olarak ailenin en altındaki Mate 40’ta ise Android 10 temelli EMUI 10.x (Tahminler 10.1 olacağı yönünde) sürümünün kullanılacağı aktarılmıştı. Daha sonra ise Kirin 1000 ya da Kirin 9000 işlemcili Mate 40’ın da abileri gibi EMUI 11 ile geleceği söylenmişti. Şimdi ise cihazın üstteki modeller kadar geniş bir satış sürecine sokulmayacağı ortaya çıktı. Burada telefonun Mate 40 Pro ve üstündeki modellerin satılacağı her pazara girmeyeceği anlaşılıyor. Bunun arkasında da ABD’nin Kirin işlemciler konusundaki son adımı yer alıyor deniyor. Huawei’nin elinde şu an çok fazla işlemci bulunmuyor. Başlıktaki Türkiye sorunun cevabı ise yüzde 99 ihtimalle evet. Huawei’nin Türkiye pazarına Mate 40 Pro’ları getirip Mate 40’ı getirmemesi çok ama çok büyük bir sürpriz olacaktır. Çünkü Mate 40 modeli Türkiye pazarında Pro’dan daha düşük olacak fiyatıyla çok geniş bir kitleye hitap edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 40 ailesinden diğer detaylar şöyle

Ambargo kalkmadığı için Android lisansı olmadan yolda bulunan yani Google Play Store erişimi olmayan Mate 40 ailesi, bunun yerine HMS temelli AppGallery kullanılıyor. Mate 40 serisinin daha önce de söylediğimiz üzere en az iki versiyon ile Türkiye’de de satılmasını bekliyoruz. Mate 40 Porsche Design ve Mate 40 Pro Plus’ın Türkiye’ye gelmeyeceğini düşünüyoruz. Fakat yine de Huawei Türkiye bu konuda bir sürpriz yapabilir.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için yeni gelen özellikler