reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 Max iPhone 13

5,4 inç iPhone 12 5G hakkında son detaylar ortaya çıktı

Apple, 5G destekli iPhone modelleri için ilk kez yeni bir ekran boyutunu kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Şu anda iPhone 12 olarak adlandırılan modelin 5,4 inç ekranla geleceği konuşuluyor.

Çentikli bir tasarım sayesinde yeni modelin 4,7 inçlik iPhone SE 2020’den daha kompakt boyutta olması bekleniyor. 4,7 inç ile 6,1 inçlik iPhone 12 modellerinin arasına konumlanacak modelin 2.227 mAh kapasiteli bir pille geleceği konuşuluyor. 2.070 x 960 piksel çözünürlüklü 5,4 inç OLED ekranı bünyesinde barındıracağı iddia edilen telefona ailenin diğer üyelerinde olduğu gibi A14 işlemcisi yer alıyor. 12 megapiksel arka kameraya 12 megapiksel ultra geniş açı kameranın eşlik edeceği iddia ediliyor. Telefonun yurt dışındaki satış fiyatının 699 dolar veya 749 dolardan satışa sunulacağı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 ailesi için geri sayım başladı

Pro modellerinde 6 GB RAM yer alacağını belirtmesi bu iddianın doğruluk payını artırıyor. Pro olmayan modellerde ise 4 GB’lık RAM’in kullanılmaya devam edeceği söyleniyor. Pro modellerinde kullanılacak 6 GB RAM sayesinde telefonların standart modele kıyasla özellikle uygulamalar arasındaki geçişlerde daha akıcı bir deneyim sunması bekleniyor. Metal bir çerçeveyle geleceği konuşulan yeni modellerde çentiğin de daha ince olacağı belirtiliyor. IP68 sertifikası sayesinde suya ve toza karşı da dayanıklı olan telefonlarla ilgili tüm detaylar eylül ayında gerçekleşecek etkinlikte tanıtılacak. Yeni modellerin ekim veya kasım ayında Türkiye’de de satışa sunulması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni arayüzü MIUI 12 ile tanışın