reklamı kapat

POPÜLER

spotify rtük

Spotify, güncel aktif kullanıcı ve abone sayılarını açıkladı

Dünyanın en büyük çevrimiçi müzik servisi konumunda yer alan Spotify, büyümesini hızlı şekilde devam ettiriyor. Son rakamlar oldukça iyi.

Pazardaki en büyük rakibi Apple Music ile olan arayı iyice açan Spotify, açıklanan son rakamlara göre toplam aylık aktif kullanıcı sayısını tam 299 milyon seviyesine taşımış durumda. Ücretli premium abone sayısı 138 milyon seviyesine yükselen platformun, reklam destekli aylık aktif kullanıcı sayısı (Ücret ödemeden kullanan) ise an itibariyle 170 milyon seviyesinde yer alıyor. Geçtiğimiz yıla oranla yüzde 29, ilk çeyreğe oranla ise yüzde 5’lik bir büyüme gösteren platform, sadık kullanıcı kitlesini memnun etmeye devam ediyor. Kullanıcıların müzik dinleme alışkanlarının koronavirüs öncesi döneme döndüğünü aktaran Spotify, Avrupa merkezli en büyük girişimler arasında başı çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spotify en son Duo isimli paketi duyurmuştu

Sevindirici şekilde Türkiye’de dahil 55 ülkede kullanıma sunulan yeni Duo paketi, firmaya göre “iki kişinin birlikte (ya da ayrı olarak) müzik dinlemekten zevk alacakları bir fırsat sunuyor.” Aynı adreste ikamet eden iki kişi için tasarlanan Premium Duo’nun ücreti aylık 23.99 TL seviyesinde yer alıyor. Bu paketle, bir üyelik kapsamında ayrı Premium hesapları olan kullanıcılar, sadece iki üye için düzenli olarak güncellenen çalma listesi Duo Mix’e özel erişim gibi avantajlara da sahip oluyor.

İlginizi Çekebilir

SpaceX’in yeni nesil astronot kıyafetlerine yakın bakış