reklamı kapat

POPÜLER

Spotify

Yüksek kaliteli müzikler için Spotify HiFi geliyor; işte detaylar

Dünyanın en büyük çevrimiçi müzik servisi konumunda yer alan Spotify, sonunda dedirten bir adım atıyor. Spotify HiFi geliyor.

Spotify HiFi, açıklandığı kadarıyla yıl sonunda kullanıma çıkıyor. Bu konuda Tidal ve Amazon Music’den sonra sonunda bir adım atan firma, HiFi paketiyle kişilere kayıpsız, yüksek kaliteli müzik keyif sunmaya hazırlanıyor. Uzun zamandır Apple Music tarafıyla beraber gelmesi beklenen ancak gelmeyen HiFi paketi, firmanın açıklamasına göre kişilere “CD kalitesinde kayıpsız müzik” getiriyor. Bunun için çok özel ekipmanlara da gerek bulunmuyor. Yani bu paket ile her zaman dinlediğimiz müzikler çok daha iyi hale gelecek, elbette yüksek kaliteli ürünlerde alınan zevk katlanacak. HiFi paketin henüz ne kadar olacağı bilinmiyor ancak rakamın aşırı uygun olması beklenmiyor. Rakiplerde durum Amazon için aylık 15 dolar, Tidal içinse 20 dolar seviyesinde yer alıyor. Spoitfy’ın bu konuda yani fiyat açısından araya girmesi bekleniyor.

Spotify HiFi çok dikkat çekerken, platform için son rakamlar şöyleydi

Pazardaki en büyük rakibi Apple Music ile olan arayı iyice açan Spotify, açıklanan son rakamlara göre toplam aylık aktif kullanıcı sayısını tam 345 milyon seviyesine taşımış durumda. Ücretli premium abone sayısı 155 milyon seviyesine yükselen platformun, reklam destekli aylık aktif kullanıcı sayısı (Ücret ödemeden kullanan) ise an itibariyle 200 milyon seviyesine oldukça yakın durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geçtiğimiz yıla oranla yüzde 29’luk bir büyüme gösteren platform, sadık kullanıcı kitlesini memnun etmeye devam ediyor. Kullanıcıların müzik dinleme alışkanlarının koronavirüs öncesi döneme döndüğünü aktaran Spotify, Avrupa merkezli en büyük girişimler arasında başı çekiyor.

İlginizi Çekebilir

Hareketli yapısıyla dikkat çeken elektrikli araç