reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Android spotify

Netflix, isterseniz size sormadan sizin için otomatik içerik indirecek

Dünyanın en büyük video platformlarından Netflix, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Bu sefer dikkat çeken bir özellik gündemde.

Netflix en son karışık oynatma özelliği ile gündeme gelmişti. Müzik tarafındaki karışık çalma altyapısının bir benzeri olan bu özellik dışında platformda Extended HE-AAC – MPEG-D DRC ses dönemi başlamıştı. Yeni dönem ses kalitesini artırıyor , bağlantıya göre değişken bitrate getiriyor ve sesi sahneler arasında dengeli hale getiriyordu. Daha sonra ise uygulamaya bir zamanlayıcı getirileceği ortaya çıktı. Şimdi ise platform isterseniz size sormadan sizin için otomatik içerik indirecek. Yakında herkese gelecek özellik, ayarlardan açtığınız zaman daha önceki izlemelerinize bakarak oluşturulan algoritma ile sevebileceğiniz içerikleri cihaza otomatik olarak indirerek izlemeye hazır edecek. İndirmeleri sadece WiFi bağlantısı olduğu zaman yapacak uygulama, profil başına 5 GB’lık bir maksimum alan kullanacak. Bu alan aşağıya doğru değiştirilebilecek. Birçok kişinin hoşuna gidecek olan özellik, sürpriz yolculuk durumlarında çok ama çok işe yarayacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix kaç aboneye sahip?

Platform 200 milyon abone sayısını geride bıraktı. An itibarıyla tam olarak 203 milyon aboneye ulaşan firma, bu açıdan bir kez daha dikkat çekmeyi başardı. İçeriklerine çok ciddi yatırımlar yapan ve bunun da etkisiyle 2020 dördüncü çeyrekte 9 milyona yakın abone kazanan platform, 2020 toplamında ise 37 milyon yeni abone kazandı. Firma 2021’de de hız kesmek istemiyor ancak 2021’de büyüme hızının düşeceğini ön görüyor.

İlginizi Çekebilir

Gelecekte ev işlerine yardımcı olacak ilginç robot