reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Android spotify

Netflix tarafından test edilen yeni faydalı özellik

Dünyanın en büyük video platformlarından Netflix, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Bu sefer yeni bir test gündemde yer alıyor.

Netflix en son karışık oynatma özelliği ile gündeme gelmişti. Müzik tarafındaki karışık çalma altyapısının bir benzeri olan bu özellik dışında platformda Extended HE-AAC – MPEG-D DRC ses dönemin başlamıştı. Yeni dönem ses kalitesini artırıyor , bağlantıya göre değişken bitrate getiriyor ve sesi sahneler arasında dengeli hale getiriyor. Bu birçok kişi için fazlasıyla güzel görünüyor ve özellikle aksiyon sahnelerinde kulaklık kullanan kişileri rahatlatacak izlenimi oluşturuyor. Yeni altyapı temelinde yapay zekayı kullanarak istenmeyen gürültüleri ortadan kaldıran ve daha berrak sesler sunan Netflix, şimdi Android tarafında bir izleme özelliği geliştirdiği.

Yakında herkes için çıkacak özellik, uygulamaya bir zamanlayıcı getiriyor. Bu zamanlayıcıda dört farklı seçenek var. Bunlar “15 dakika, 30 dakika, 45 dakika ve sonuna kadar izle” olarak karşımıza çıkıyor. Bunlardan örneğin 15 dakika seçildiği zaman uygulama 15 dakikalık bir sayaç başlatıyor ve süre dolduğu zaman uygulamayı kapatıyor. Böylelikle ekranın başında uyuya kaldığınız zaman içerik devamlı olarak oynatılmıyor ve bu da güzel görünüyor. Uykuya yaklaştığını anlayanlar için faydalı duran özellik, yakında diğer platformlara da getirilecek açıklaması yapılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix şu an kaç aboneye sahip?

Platform 200 milyon abone sayısını geride bıraktı. An itibarıyla tam olarak 203 milyon aboneye ulaşan firma, bu açıdan bir kez daha dikkat çekmeyi başardı. İçeriklerine çok ciddi yatırımlar yapan ve bunun da etkisiyle 2020 dördüncü çeyrekte 9 milyona yakın abone kazanan platform, 2020 toplamında ise 37 milyon yeni abone kazandı. Firma 2021’de de hız kesmek istemiyor ancak 2021’de büyüme hızının düşeceğini ön görüyor.

İlginizi Çekebilir

Gelecekte ev işlerine yardımcı olacak ilginç robot