reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Air Charge

Akıllı telefonları havadan şarj eden Xiaomi Mi Air Charge’ın tanıtım videosu yayında [İzle]

Dün sizlere Xiaomi Mi Air Charge hakkındaki detayları paylaşmıştık. Şarj teknolojisi konusunda bir devrim olan Mi Air Charge ile ilgili tanıtım videosu paylaşıldı.

Advertisement

Yayınlanan videoya bakıldığında şarj cihazının çalışma prensibini görüyoruz. Tasarım olarak Xiaomi’nin hava temizleyicilerine benzeyen şarj cihazı büyük bir boyuta sahip. Evin herhangi bir köşesine konulan cihaz kullanıcıların akıllı telefonlarını herhangi bir kablosuz şarj cihazına koymadan da cihazlarını şarj edebilmelerine yardımcı oluyor. Şu anda akıllı telefonlarla uyumlu olan özelliğin gelecekte diğer mobil cihazlarla da uyumlu olabileceğinden söz ediliyor. Akıllı saatler, aktivite bileklikleri, hoparlör veya masa lambaları gelecekte bu teknolojiden faydalanacağı söyleniyor.

Bu arada bu teknolojinin ilk etapta Xiaomi imzalı cihazlarla çalışmasını bekliyoruz. Xiaomi tarafından duyurulan Mi Air Charge isimli cihaz kullanıcıların telefonlarını kullanırken de telefonlarını şarj etmesine olanak sağlıyor. Şarj istasyonu kablosuz destekli akıllı telefonlara 5 wattlık bir destek sağlıyor. Bu şarj desteği yavaş gibi düşünülse de teknolojinin çok yeni olduğunu göz önüne alırsak 5 wattlık şarj desteği ilk etapta yeterli görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Air Charge ne zaman satışa sunulacak?

Baz istasyonunda 144 adet antenin yer aldığı Xiaomi imzalı şarj sisteminin birden fazla cihazı aynı anda şarj edebileceği konuşuluyor. Cihaz birkaç metre uzaklıktaki bir telefonu kablosuz olarak şarj edebiliyor. Xiaomi imzalı şarj cihazının ne zaman ve ne gibi bir fiyattan satışa sunulacağı ise henüz bilinmiyor.