reklamı kapat

POPÜLER

iPad Pro

Koronavirüsün tablet satışlarına büyük katkısı

Tabletler piyasaya sürüldükleri zaman yüksek satış rakamlarına ulaşmıştı. Daha sonrasında akıllı telefonların ekranlarının büyümesiyle tabletlere olan ilgi azalmıştı. Dünya genelinde yaşanan pandemi kullanıcıların tabletlere olan ilgisini yeniden artırdı.

Advertisement

2020 yılının dördüncü çeyreğine bakıldığında tablet pazarı bir önceki çeyreğe kıyasla büyüme kaydetti. 2019’ün dördüncü çeyreğinde yüzde 28’lik bir büyümeye karşın 2020’nin dördüncü çeyreğinde yüzde 54’lük bir büyüme göze çarpıyor. Apple yüzde 40 pazar payıyla listenin en üst sırasında karşımıza çıkıyor. Samsung yüzde 20’lik pazar payıyla listenin ikinci sırasında yer alıyor. Geçtiğimiz yılın dördüncü çeyreğinde satışlarında artış gösteren Amazon listenin üçüncü sırasında bulunuyor. Tabletlere olan ilgiyle birlikte kullanıcıların Chromebook modellerine de çok fazla ilgi gösterdikleri belirtiliyor. 2020’nin dördüncü çeyreğini 2019’un dördüncü çeyreğiyle karşılaştırdığımızda Chromebook satışlarındaki artış göze çarpıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tablet satışlarıyla birlikte Chromebook satışları da arttı

Gelen bilgilere göre Chromebook sevkiyatlarında yüzde 287’lik bir artış mevcut. Lenovo, genel olarak küresel PC pazarının liderliğini sürdürüyor. HP ise 2020’nin en iyi Chromebook üreticisi olarak değerlendiriliyor. Canalys, geçtiğimiz yıl tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs sebebiyle kullanıcıların tabletlere ve Chromebook’lara ilgi gösterdiğini belirtiyor. Önümüzdeki dönemde de yükselişin devam etmesi bekleniyor.

tablet

İlginizi Çekebilir

Geleceğin roketi için yapılan son denemeden gelen video