reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo X1 Extreme Gen 4

İkinci çeyrekte bilgisayar pazarının lideri belli oldu

IDC‘ye göre ikinci çeyrekte bilgisayar pazarının lideri belli oldu. IDC’nin elde ettiği verilere göre 2021’nin ikinci çeyreğinde Lenovo liderliğe oturdu.

2020’nin ikinci çeyreğinde liderlik koltuğunda HP yer alırken bu yılın ikinci çeyreğinde Lenovo, HP’yi geride bıraktı. İkinci çeyrekte yüzde 23,90’lık pazarına sahip olan Lenovo’yu yüzde 22,20 pazar payıyla HP izliyor.

Paylaşılan yüzdelere bakıldığında Lenovo ile HP arasında uçurumluk bir farkın olmadığı görülüyor. Üçüncü sıraya bakıldığında ise yüzde 16,70’lik pazar payıyla Dell karşımıza çıkıyor. Apple’ın ikinci çeyrekteki payı ise yüzde 7,4. Beşinci sırada Acer bulunuyor. Acer listenin son sırasında yer alsa da büyüme oranıyla dikkat çekiyor. Acer büyüme oranı en yüksek marka olarak göze çarpıyor.

IDC, masaüstü bilgisayar pazarının taşınabilir bilgisayar satışlarını geride bıraktığını da belirtiyor. Dizüstü bilgisayarların tedarikini büyük ölçüde etkileyen eksiklikler sebebiyle taşınabilir bilgisayar satışlarının geride kaldığı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bilgisayar satışlarının önümüzdeki dönemde artması bekleniyor

Pandemiyle birlikte kullanıcıların bilgisayarlara olan talebinin arttığı ve çalışma hayatının yeniden başlamasıyla da bu talebin artacağı ifade ediliyor. Dizüstü bilgisayarlarda yaşanan sorunların giderilmesiyle bu bilgisayarlara olan talebin de artması bekleniyor.

Lenovo

İlginizi Çekebilir

Google Earth için büyük güncelleme yapıldı