reklamı kapat

POPÜLER

iPad Pro iPadOS iPad mini

Tablet pazarının ilk çeyrekteki lideri belli oldu

Araştırma şirketi IDC, tablet satışlarıyla ilgili bir rapor paylaştı. IDC’nin elde ettiği bilgilere göre iPad, tablet pazarındaki liderliğini sürdürüyor.

IDC’ye göre iPad bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 31,7’lik bir pazar payına sahip. Ocak, şubat ve mart aylarını temsil eden raporda ikinci sırada yüzde 20’lik pazar payıyla Samsung izliyor.  IDC, 2021’in ilk çeyreğinde tablet pazarında yüzde 55,2’lik bir büyüme kaydedildiği ifade ediliyor. Toplamda 39,9 milyon birim tablet sevkiyatı gerçekleştiğini ifade eden IDC, 2020 yılının ilk çeyreğine göre tablet pazarında ciddi oranda artış gözlemlendiği dile getiriliyor. Tablet satışlarında tüm dünyada yaşanan koronavirüsün önemli etkisi olduğundan da söz ediliyor.

IDC, ayrılabilen tablet modellere olan ilginin yüksek olduğunu ve belli bir süre bu ilginin devam edeceğini söylüyor. Koronavirüs sebebiyle kullanıcıların evlerinde vakit geçirdiklerini söyleyen IDC, tablet kullanımının daha önceki yıllara göre arttığını dile getiriyor.

Yeni iPad Pro ailesi de kısa bir süre öncel lanse edilmişti

Apple kısa bir süre önce iPad Pro modellerini görücüye çıkartmıştı. 12,9 inçlik model mini-LED ekranı ve M1 işlemcisiyle dikkatleri üstüne çekmişti. Şirketin Pro modelleriyle de büyük bir başarı elde etmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un Türkiye’de satılan yeni modelinin içine bakın