reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy A72

2021’in ilk çeyreğinde en çok satan akıllı telefon markaları belli oldu

Araştırma şirketi Counterpoint Research, 2021 yılının ilk çeyrek raporunu paylaştı. Araştırma şirketine göre ilk çeyrekte en çok Samsung akıllı telefonlar satıldı. Şirket, Huawei‘nin telefon sevkiyatıyla ilgili bilgilerini de yayınladı. Araştırmaya göre şirket, son çeyrekte 14,19 milyon akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştirdi.

Counterpoint Research, Huawei’nin yılın ilk üç ayındaki küresel akıllı telefon sevkiyatının yüzde 4’ünü oluşturduğunu belirtti. Araştırma şirketi Huawei’nin küresel telefon pazarının yüzde 10’unu oluşturan Vivo’nun gerisinde kaldığını da ifade etti. Listenin beşinci sırasında yer alan Huawei’nin Honor’un satılmasıyla geriye düştüğü belirtiliyor. Kısa bir süre önce lanse edilen HarmonyOS 2.0 işletim sistemiyle birlikte Huawei’nin eski başarılı günlere dönmesi bekleniyor. İşletim sisteminin iyi bir performans göstermesi durumunda Huawei’nin satışlarının tekrardan yükseleceğini söylemek mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı telefon satışlarında son durum nasıl?

2021 yılının ilk çeyrek satışlarına bakıldığında liderliğin Samsung’da olduğunu görüyoruz. Yüzde 22’lik payla listenin en üst sırasında yer alan Samsung’u Apple takip ediyor. Apple, 2021 yılının ilk çeyreğinde akıllı telefon pazarının yüzde 17’lik kısmını oluşturduğu görülüyor. Üçüncü sırada ise yüzde 14’lük pazar payıyla Xiaomi karşımıza çıkıyor. Dördüncü sırada yüzde 11’lik pazar payıyla OPPO, beşinci sırada ise yüzde 10’luk payla Vivo yer alıyor.

Huawei

İlginizi Çekebilir

OnePlus’ın arkası renk değiştirebilen modeli