reklamı kapat

POPÜLER

Tesla

Tesla Model S Plaid’i Cyberpunk 2077 çalıştırırken izleyin [Video]

Kısa süre önce resmi olarak lanse edilen Tesla Model S Plaid, oyun konusunda inanılmaz bir noktada yer alıyor.

Dün resmi lansmanı yapılan Tesla Model S Plaid, dünyanın içerisinde gerçek anlamda oyun oynanabilen ilk seri üretim otomobil modelin konumunda yer alıyor.

Bunun arkasında ise AMD yer alıyor. Model S Plaid içerisinde tam 10 terapflop (PS5 ile kağıt üstünde aynı güç) gücünde bir merkezi eğlence sistemi yer alıyor ve bununla The Witcher 3 ile Cyberpunk 2077 oynanabiliyor.

Yukarıdaki videonun 23. dakikasından sonra araçtaki 17 inç ekranda Cyberpunk 2077 çalışırken görüntüleniyor. Elon Musk’a göre araç 60 fps seviyesinde bir oyun deneyimi sunuyor ve bu da inanılmaz görünüyor.

Computex 2021 kapsamında yapılan duyuru ile araçta AMD Ryzen CPU ile AMD RDNA 2 GPU‘nun bir araya geldiği biliniyor. Burada direkt olarak Navi 23 isimli otomobile özelleştirilmiş özel bir GPU’nun adı geçiyor. Bunun temelinde ise dizüstülere özel  6600M’in yer aldığı düşünülüyor.

Bu arada hemen aşağıda görebileceğiniz üzere araç için Tesla markalı bir oyun kumandası da hazırlanmış. Bu ilginç görünen kumandanın istenildiği zaman ayrı olarak elde edilebileceği düşünülüyor. Ancak bunu bir prototip olma ihtimali de var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Model S Plaid için performans değerleri de inanılmaz

Model S Plaid, 627 km menzile sahip ve 0’dan 100 km/s hıza 1,99 saniyede çıkabiliyor. Araç için açıklanan 160 km/s hızlanma değeri ise 4 saniye seviyesinde yer alıyor. Bu değerler dört kişilik bir sedan otomobil için akıl almaz seviyede yer alıyor.

Bu arada biliyorsunuz Model S Plaid, ilk başta 321 km/s hıza çıkabilecek şeklinde lanse edilmişti. İşte bu konuda dün bir geri adım geldi. Aktarıldığı kadarıyla araç ilk aşamada bu hıza çıkmayacak.

Tesla, bu hız için özel lastik ve jantlara ihtiyaç olduğunu, bunların da şimdilik hazır olmadığını belirtiyor. Söylendiği kadarıyla bunlar sonbahar döneminde gelecek. Ancak bu jant ve lastik ile 321 km/s hız mümkün olacak.