reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model S Plaid

Tesla Model S Plaid için sunulan yarım direksiyon çok garip bulundu [Video]

Kısa süre önce resmi olarak lanse edilen Tesla Model S Plaid, biliyorsunuz yarım bir direksiyon simidi ile satın alınabiliyor.

Geçtiğimiz günlerde resmi lansmanı yapılan Tesla Model S Plaid, en son dünyanın içerisinde gerçek anlamda oyun oynanabilen ilk seri üretim otomobil modeli olmasıyla ses getirmişti.

Model S Plaid içerisinde tam 10 terapflop (PS5 ile kağıt üstünde aynı güç) gücünde bir merkezi eğlence sistemi yer alıyor ve bununla araç içinde The Witcher 3 ile Cyberpunk 2077 oynanabiliyor.

Ancak bu aracın en ilginç yanlarından birisi yukarıdaki videoda görebileceğiniz yarım direksiyon simidi oldu. İşte bu konuda ilk videolar gelmeye başladı.

Model S Plaid satın alabilen şanslı kişiler, bu direksiyonu beklendiği gibi çok garip buldu. Yarım yapı düz yolda sorun yaratmıyor ancak düşük hızdaki manevralar çok zor görünüyor. Buna ciddi şekilde alışmak gerektiği aktarılıyor.

Neyse ki Tesla, Model S Plaid satın alacak müşterilerine normal direksiyon simidini opsiyonel olarak sunuyor. Birçok kişinin ekstra ücret vermek adına bunu tercih edeceği düşünülüyor.

Yarım simidi ve sunduğu deneyimi gözler önüne seren videoyu direkt olarak sayfanın üstünde izleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Model S Plaid için performans değerleri nasıl?

Model S Plaid, 627 km menzile sahip ve 0’dan 100 km/s hıza 1,99 saniyede çıkabiliyor. Araç için açıklanan 160 km/s hızlanma değeri ise 4 saniye seviyesinde yer alıyor. Bu değerler dört kişilik bir sedan otomobil için akıl almaz seviyede yer alıyor.

Bu arada daha önce de aktarmıştı. Model S Plaid, ilk başta 321 km/s hıza çıkabilecek şeklinde lanse edilmişti. Bu konuda geçtiğimiz hafta bir geri adım geldi. Aktarıldığı kadarıyla araç ilk aşamada bu hıza çıkmayacak.

Tesla, bu hız için özel lastik ve jantlara ihtiyaç olduğunu, bunların da şimdilik hazır olmadığını belirtiyor. Söylendiği kadarıyla bunlar sonbahar döneminde gelecek. Ancak bu jant ve lastik ile 321 km/s hız mümkün olacak.