reklamı kapat

POPÜLER

Vivo V21

Vivo’dan 2021 yılının üçüncü çeyreğinde akıllı telefon atağı

Global araştırma firması Canalys, dünya genelindeki akıllı telefon sevkiyatıyla ilgili bilgi paylaştı. Araştırmaya göre Vivo, küresel akıllı telefon sevkiyatlarında dördüncü sıraya yükseldi.

Şirket, 2021’in üçüncü çeyreğinde yüzde 10’luk pazar payıyla ilk kez küresel akıllı telefon sevkiyatlarında dördüncü sırada yer aldı. Canalys’in önceki üç aylık rakamlarına bakıldığında da Vivo’nun son 4 çeyrekte küresel akıllı telefon sevkiyatlarında ilk beş arasında yer aldığı görülüyor. IDC Worldwide Quarterly Mobile Phone Tracker’a göre Vivo, 2021’in ikinci çeyreğinde Çin’de akıllı telefon pazarının zirvesine çıkarak büyümesini sürdürdü. Listenin zirvesinde ise Samsung karşımıza çıkıyor. Dünya genelindeki akıllı telefon sevkiyatında liderliğini koruyan Samsung’u Apple takip ediyor. 2020 yılının üçüncü çeyreğinde yüzde 12’lik bir paya sahip olan Apple’ın payını yüzde 15’e çıkardığı görülüyor. Xiaomi ise listenin üçüncü sırasında bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 yılının üçüncü çeyreğiyle bu yılın üçüncü çeyreği karşılaştırıldığında Xiaomi’nin benzer bir performans sergilediğini belirtebiliriz. Bir önceki yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 9’lık pazar payına sahip olan Oppo ise pazar payını bu yılın üçüncü çeyreğinde artırdı. Akıllı telefon sevkiyatında Oppo listenin beşinci sırasında yer alıyor.

Vivo

İlginizi Çekebilir

Türkiye ihtimalli Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın