reklamı kapat

POPÜLER

AirPods

3. nesil AirPods, yeni ten algılama sensörü ile geliyor

Teknoloji devi Apple, sonunda 3. nesil AirPods ile karşımızda. İşte bu modelde yeni bir ten algılama sensörü de yer alıyor. İşte detaylar;

Gerçekten uzun zamandır beklenen genel kullanıcı kitlesine hitap eden 3. nesil AirPods, biliyorsunuz AirPods Pro’yu andıran bir tasarıma sahip. Genel olarak dikkat çekmeyi bilen model, bu sefer öne çıkarılan yeni ten algılama sensörü ile gündemde yer alıyor. Apple bu sensörü kendisi şöyle açıklıyor:

“Yeni ten algılama sensörü, AirPods’un kulağa mı takılı olduğunu yoksa kullanıcının cebinde ya da masada mı durduğunu doğru bir şekilde ayırt edebiliyor ve AirPods kulaktan çıkarıldığında ses çalmayı duraklatıyor. “

Bu sensörün gerçekten çok gelişmiş olduğu ve SWIR adı verilen kızılötesi ışık temelinde kişilerin cildindeki sıvı içeriklerini dahi algılayabildiği aktarılıyor. Apple’ın AirPods’lara sağlık özellikleri getirmek istediği biliniyor ve yeni ten sensörü bu konuda bir temel başlangıç olacak gibi görünüyor.

Apple kablosuz kulaklık tarafında ilk gerçek sağlık özellikleri 2022’de gelecek AirPods Pro’ya koyabilir. Bu modelin belirli ölçüm özelliklerini taşıyacağı uzun zamandır gündemde.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

3. nesil AirPods için fiyatlar ve resmi açıklama şöyle

Özellikle yurt dışında inanılmaz çok satacak modelin açıklanan yurt dışı fiyatı 179 dolar seviyesinde yer alıyor. Modelin Türkiye fiyatı ise 1.999 TL olarak açıklanmış durumda.

Apple’ın Global Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Joswiak, “AirPods; çığır açan tasarımı, olağanüstü ses kalitesi ve yaşattığı sihirli deneyimle kablosuz kulaklıkları sonsuza dek değiştirdi,” diyor ve ekliyor:

“Yeni nesil AirPods’u sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Yeni nesil AirPods’da Adaptif EQ ve dinamik kafa izleme özellikli uzamsal ses teknolojisi sayesinde sağlanan benzersiz bir ses kalitesinin yanı sıra, Apple aygıtları arasında kusursuz etkileşim olanağı bulunuyor. Böylece dünyanın en çok satan kulaklığı daha da iyi hale geliyor.”

İlgili Video