reklamı kapat

POPÜLER

AirPods

Sonunda tanıtıldı; dikkat çeken yeni nesil AirPods ile tanışın

Teknoloji devi Apple, sonunda yeni nesil AirPods ile karşımızda. Çok uzun zamandır beklenen modelin detaylarına gelin yakından bakalım;

Gerçekten uzun zamandır beklenen genel kullanıcı kitlesine hitap eden temel model AirPods, dünyanın en çok satan kablosuz kulaklığı olma beklentisiyle önemli yenilikler taşıyor.

AirPods Pro’yu andıran bir tasarıma sahip olan 3. nesil ürün, buna karşın silikon uçlu kulak içi formunu benimsemiyor. Bu durum kulak içi kulaklıkları sevmeyenler ve rahatsız edici bulanlar için gerçekten güzel görünüyor. Üzücü şekilde yine sadece beyaz renkte hazırlanan kulaklık, devasa olmasa da teknik yeniliklere de sahip.

Baktığımız zaman yeni H1 çip üstüne kurulan ANC taşımayan model suya karşı dayanıklı (IPX4) ve yeni sürücüleri ile ses kalitesini yerini aldığı modele oranla hatırı sayılır oranda artırıyor. Normalde 6 saatlik, hazne ile 30 saatlik pil ömrü sunan ürün, adaptif ekolayzır özelliğine de sahip. AirPods Pro’da da yer alan bu özellik, sesi canlı olarak kulağınızın şekline göre ayarlayabiliyor ve maksimum ses kalitesini getiriyor.

Bu konuda Apple şunu aktarıyor: “Mükemmel ses kalitesiyle tanınan AirPods, AirPods (3. nesil) ile bu özelliğini daha da geliştirerek özel sürücü ve yüksek dinamik aralıklı amplifikatörü sayesinde temiz ve net yüksek frekansları olan güçlü baslar sunuyor. Akustik ağ dokusuyla kaplı mikrofon, rüzgâr sesinin azaltılmasını sağlıyor.

Böylece, aramalarda konuşan kişinin sesi net bir şekilde iletiliyor. AirPods aynı zamanda FaceTime aramalarında net ve doğal iletişim sağlayan ve Full HD ses kalitesi sunan üstün konuşma codec’i AAC-ELD’ye sahip.”

Haznesinde MagSafe temelli kablosuz şarj desteği sunulan 3. nesil AirPods, dinamik kafa izleme özellikli uzamsal ses desteğine de sahip. 5 dakikalık şarj ile 1 saatlik pil ömrü getiren yeni AirPods, bazıları için sevindirici şekilde eski modeli satıştan kaldırmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni nesil AirPods elbette Türkiye’de de satılacak

Özellikle yurt dışında inanılmaz çok satacak modelin açıklanan yurt dışı fiyatı 179 dolar seviyesinde yer alıyor. Modelin Türkiye fiyatı ise 1.999 TL olarak açıklanmış durumda.

Apple’ın Global Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Joswiak, “AirPods; çığır açan tasarımı, olağanüstü ses kalitesi ve yaşattığı sihirli deneyimle kablosuz kulaklıkları sonsuza dek değiştirdi,” diyor ve ekliyor:

“Yeni nesil AirPods’u sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Yeni nesil AirPods’da Adaptif EQ ve dinamik kafa izleme özellikli uzamsal ses teknolojisi sayesinde sağlanan benzersiz bir ses kalitesinin yanı sıra, Apple aygıtları arasında kusursuz etkileşim olanağı bulunuyor. Böylece dünyanın en çok satan kulaklığı daha da iyi hale geliyor.”