reklamı kapat

POPÜLER

Apple Music

Apple Music için Voice Plan duyuruldu; yeni HomePod Mini renkleri geldi

Teknoloji devi Apple, bu akşam Apple Music için Voice Plan duyurusu yaptı. İşte bu konuda bilinmesi gerekenler;

Apple’ın Spotify rakibi müzik servisi Apple Music için başta aralarında Türkiye’nin olmadığı 17 farklı ülke için Voice Plan geldi. Yurt dışı için 4,99 dolarlık fiyatı olan paket, Siri temelinde kurulmuş durumda. Voice Plan paketinde uzamsal ve kayıpsız ses desteği yer almıyor, pakette aynı zamanda müzik videoları da sunulmuyor.

“Music ve Siri birlikte harika çalışan iki doğal ortak.” diyen Apple’ın Music ve Beats’ten Sorumlu Başkan Yardımcısı Oliver Schusser sözlerine şöyle devam etti: “Siri, dünyada yüz milyonlarca aygıtta aktif bir şekilde kullanılıyor. Kendi sesinizi kullanarak zahmetsiz bir müzik deneyimi yaşamanızı ve Apple Music’e tüm dünyada daha da fazla kişinin erişmesini sağlayan bu yeni planı sunmaktan heyecan duyuyoruz.”

Açıklamaya göre kullanıcılar, Siri’ye “Hey Siri, Apple Music Voice Plan deneme süremi başlat” diyerek veya Apple Music uygulamasından kayıt olarak Apple Music Voice Plan abonesi olabiliyor. Kullanıcılar Apple Music Voice Plan’e abone olduktan sonra HomePod mini, AirPods, iPhone veya başka herhangi bir Apple aygıtı gibi Siri özellikli tüm aygıtlarda ve ayrıca CarPlay ile de müzik çalınmasını isteyebiliyor.

Apple Music’te ayrıca farklı ruh hallerine ve aktivitelere yönelik yüzlerce yeni çalma listesi de bulunuyor. Apple Music’in editoryal uzmanlarının hazırladığı bu listeler, sadece Voice için tamamen optimize edilmiş olarak sunuluyor. Aboneler Siri’ye “Akşam yemeği çalma listesini çal”, “Hafif bir müzik aç” veya “Buna benzer şeyler çal” diyerek tamamen kendilerine özel ve keyifli bir müzik deneyimi yaşayabiliyor.

Abonelik planı fark etmeksizin tüm Music abonelerinin kullanımına açık olan bu yeni çalma listeleri, Siri ile el ele vererek Music deneyimini daha da harika hale getiriyor. Music Voice Plan aboneleri; Günün Yenileri, Rap Dünyası, Bugünün Hit’leri, Çağdaş Country, Zirvedekiler Pop ve R&B Zamanı gibi birçok popüler çalma listesini içeren tüm Apple Music kataloğuna erişebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Music Voice Plan yanında yeni HomePod Mini renkleri de dikkat çekti

Kasım ayında 99 dolardan çıkacak yeni HomePod Mini renkleri ise mavi, turuncu ve sarı oldu. Daha önce ise siyah ve beyaz renkler sunulmuştu. Artık sunulan tüm renkleri yukarıda görebilirsiniz. HomePod Mini’nin Türkiye’de resmi olarak satılmadığını belirtelim.