reklamı kapat

POPÜLER

Tata Punch

Tata Punch; 7 bin dolarlık fiyatıyla dikkat çeken modelin resmi tanıtımı gerçekleştirildi

Uygun fiyatıyla ipucu süresinden itibaren dikkat çeken Tata Punch, tanıtımıyla birlikte bu ilgiyi hak ettiğini gösteriyor.

Tata’nın Hindistan pazarı odağında sunmaya hazırlandığı ilk kompakt SUV modeli Punch, özellikle 6.500 ile 7 dolar arasında planlan fiyatıyla büyük ilgi toplamıştı. Ağustos ayında paylaşılan ilk detaylarıyla tasarım karakterini de resmi olarak görmeye başladığımız model, düzenlenen lansman etkinliği sonrası tüm özellikleriyle artık karşımızda duruyor. Hyundai Casper, Suzuki Ignis ve Renault Kwid gibi modellere doğrudan rakip niteliklerde geliştirilen Tata Punch, içerisinde bulunduğu segmente rağmen yaklaşma ve uzaklaşma açısı değerleri üzerinden arazi performansıyla dikkat çekiyor.

Tata Punch teknik özellikleri

Tasarım sürecinde Avrupa merkezli isimlerin de bulunmasıyla birlikte güncel rakiplerinde başarılı şekilde karşılık verebilecek bir model olarak lanse edilen Punch; 3.827 milimetre uzunluk ve 2.445 aks mesafesi değerleriyle öne çıkıyor. Bu değerlerin altında kullanıcıları standart olarak 366 litrelik bagaj hacminin beklediğini de belirtmeden geçmeyelim. Araç için paylaşılan 20,3 derecelik yaklaşma, 37,6 derecelik uzaklaşma açılarının yanında 370 milimetrelik su geçiş sınırı kesinlikle özellikle belirtilmesi gerekenler arasıda. Punch’ın kaputunun altına indiğimizde bizi 1,2 litrelik atmosferik motor seçeneği karşılıyor. 84 beygir güç ve 113 Nm tork üreten bu motor 5 ileri manuel veya 5 ileri otomatik şanzımanla tercih edilebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pure, Adventure, Accomplished ve Creative olmak üzere dört farklı donanım paketiyle satışa sunulacak olan Tata Punch’ın özellik noktasında beklentileri karşıladığını söyleyebiliriz. En baz versiyonunda 4 inçlik multimedya ekran, elektrikli arka camlar, USB girişleri ve daha pek çok özelliği standart olarak sunan modelin üst paketlerinde multimedya ekrana ek olarak dijital sürücü ekranı da kullanıcıları bekliyor. Otomatik klima, far ve silecek desteğinin de üst paketlerde standart olarak gelecek olması da öne çıkanlar arasında. Hindistan’daki başlangıç fiyatı 7.200 dolar olarak açıklanan Punch’ın etiketi üst paketlerde 12.500 dolara kadar esneyebiliyor.

İlgili video

Dacia’nın ilk elektrikli otomobili Spring Electric