reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai Casper

Hyundai Casper; Mini modelin dünyada ilk niteliği barındıran kokpitinden fotoğraflar geldi

Tasarım karakteriyle büyük ilgi toplayan Hyundai Casper, kullanışlılık üzerine şekillenen kokpitiyle de kitlesini artıracak.

Hyundai’nin yaklaşık iki hafta önce tanıtımını gerçekleştirdiği Mini segment modeli Casper, özellikle tasarım dinamikleriyle geniş çapta ses getirmeyi başardı. Markanın Güney Kore merkezinde lanse ettiği modelin Avrupa pazarında da şimdiden çok ciddi bir talep görme potansiyeli olduğunu biliyoruz. İlk aşamada sadece dış tasarımıyla ilgili görsel detaylarıyla karşımıza olan Hyundai Casper, kokpitinden gelen yeni fotoğraflarla da pek çok kişinin gönülü fethedecek gibi görünüyor. Hyundai tarafından dünyada ilk olarak lanse edilen katlanabilir sürücü koltuğuyla, aracın kompakt ebatlarına rağmen yüksek seviyede kullanışlılık sunduğuna vurgu yapan iç yaşam alanında, dört kişinin rahatça seyahat edebileceği vurgusu yapılıyor. Casper’in sürücü koltuğunun katlanabiliyor olması, aracı ufak seyahatlerde mini bir karavan olarak değerlendirme konusunda büyük avantaj sağlayacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai Casper kokpitinde Ioniq 5 izleri

Paylaşılan görsellere baktığımızda sürücü tarafında bizleri Hyundai ürün gamının en yeni elektrikli modeli Ioniq 5’ten esintiler karşılıyor. Direksiyon simidinin doğrudan Ioniq 5 üzerinden entegre edildiği konsolda dijital sürücü ekranı ve multimedya ekranın dinamiklerini de çok net bir şekilde görebiliyoruz. Burada multimedya ekran 8 inçlik bir ebatla gelirken, sürücü ekranının 4,2 inç olarak üst paketlerde kendisine yer buluşu dikkat çekiyor. Otomatik vites seçeneğinin de sunulduğu Casper’ın vites bölümündeki yerleşim de bu kapsamda kullanıcıların beğenisine sunuluyor.


Casper’ın ebatsal verilerinin 3.595 milimetre uzunluk, 1.595 milimetre genişlik, 1.575 milimetre yükseklik ve 2.400 milimetrelik aks mesafesi şeklinde olduğunu iki hafta önceki tanıtımda öğrenmiştik. İç yaşam alanıyla birlikte bu kısım için gelen yeni bilgilerde, arka koltukların 160 milimetre öne veya arkaya kaydırılabildiğini ve bu sayede ihtiyaca göre ekstra bagaj alanı veya diz mesafesi kazanılabildiğini görüyoruz. Casper’ın arka koltuklarının ön bölüme yaklaştırıldığı standartlarda 301 litreye kadar esneklik gösterebilen bagaj alanı sunuyor olması da kullanıcıları memnun edecek detaylar arasında.

Hyundai Casper teknolojik destekleriyle de üst segmente göz kırpıyor

Hyunda cephesi Casper’ın güvenlik ve sürüş destek sistemleri konusunda elini çok cömert silahlarla donatmayı tercih ediyor. Yedi adet hava yastığının tüm versiyonlarda standart olarak sunulduğu otomobilde; ön bölge çarpışma asistanı, şeritte tutma asistanı, akıllı hız sabitleyici ve kör nokta uyarısı gibi işlevsel özellikler de listede kendisine yer buluyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Altyapısını i10 ve Picanto ile paylaşan Casper’ın motor seçenekleri de bu modellere paralel. Tamamı üç silindirli olan motorların giriş seviyesinde 1.0 litrelik atmosferik motor 75 beygirlik güçle geliyor. Aynı motorun turbo desteğiyle birlikte 100 beygire kadar yükselen bir performansı söz konusu. Şanzıman tarafında ise 5 ileri manuel ve otomatik listelerde olacak. Casper için Güney Kore’deki başlangıç fiyatı 11.800 dolar olarak resmiyet kazandı. Bu rakam üst versiyonlarda 16.000 dolara kadar esneklik gösterebiliyor.

İlgili video

Yeni Hyundai Tucson