reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai Casper

Hyundai Casper sipariş talepleriyle rekor kırdı; model yeni gözde konumunda

Şöhreti kısa sürede sınırları aşan Hyundai Casper, 24 saat içerisinde gördüğü sipariş adediyle marka rekorunu eline geçirmeyi başardı.

Hyundai’nin Güney Kore merkezli olarak tanıtımını gerçekleştirmesiyle birlikte sınırları aşan bir ilginin odağında olan Casper gündemden düşmemeye devam ediyor. Markanın kısa süre önce kokpit fotoğrafları ve özelliklerinden yeni detaylar paylaştığı mini crossover modeli, sipariş sürecinin başlamasıyla birlikte rakamları adeta altüst etti. 24 saatten kısa sürede 18.940 adetlik sipariş alan Hyundai Casper, marka içerisinde bu kadar kısa sürede en çok talep gören otomobil rozetini de eline geçirdi. Ioniq 5’in elektrik segmentinde elinde bulunan talep rekoruna da ortak olan Casper, Güney Kore’de 11.860 dolarlık başlangıç fiyatıyla satışa sunuluyor. Ailenin en pahalı versiyonu ise 16.000 dolarlık etikete sahip.

Hyundai Casper için açıklanan özellikler

3.595 milimetre uzunluk, 1.595 milimetre genişlik, 1.575 milimetre yükseklik ve 2.400 milimetrelik aks mesafesi olarak resmiyete kavuşan ebatlarla yola çıkan Casper, kompakt boyutlarına rağmen akıllıca tasarlanan kokpitiyle ilgi çekiyor. İç yaşam alanıyla birlikte bu kısım için gelen yeni bilgilerde, arka koltukların 160 milimetre öne veya arkaya kaydırılabildiğini ve bu sayede ihtiyaca göre ekstra bagaj alanı veya diz mesafesi kazanılabildiğini görüyoruz. Casper’ın arka koltuklarının ön bölüme yaklaştırıldığı standartlarda 301 litreye kadar esneklik gösterebilen bagaj alanı sunuyor olması da önemli detaylar arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyunda cephesi Casper’ın güvenlik ve sürüş destek sistemleri konusunda elini çok cömert silahlarla donatmayı tercih ediyor. Yedi adet hava yastığının tüm versiyonlarda standart olarak sunulduğu otomobilde; ön bölge çarpışma asistanı, şeritte tutma asistanı, akıllı hız sabitleyici ve kör nokta uyarısı gibi işlevsel özellikler de listede kendisine yer buluyor. Altyapısını i10 ve Picanto ile paylaşan Casper’ın motor seçeneklerinin tamamı üç silindirli. Bu noktadaki giriş seviyesinde 1.0 litrelik atmosferik motor 75 beygirlik güçle geliyor. Aynı motorun turbo desteğiyle birlikte 100 beygire kadar yükselen bir performansı söz konusu. Şanzıman tarafında ise 5 ileri manuel ve otomatik listelerde olacak.

İlgili video

Yeni Hyundai Tucson