reklamı kapat

POPÜLER

iPad mini

Yeni iPad mini’deki 5G desteğiyle ilgili yeni bir detay ortaya çıktı

iPhone 13 etkinliğinde duyurulan yeni iPad mini modeliyle ilgili bir gelişme yaşandı. Paylaşılan bilgilere göre yeni iPad mini 5G teknolojisini sunsa da daha hızlı mmWave 5G teknolojisine sahip değil.

Apple’ın iPad Pro’larda sunduğu bu özelliğini yeni iPad mini’de sunmadığı ortaya çıktı. mmWave 5G ağları ultra hızlı bağlantı sunmalarına rağmen kısa menzile sahip oldukları için bu teknolojinin dezavantajı bulunuyor. mmWave, kısa mesafelerde ultra yüksek hız bir bağlantı teknolojisi olarak karşımıza çıkıyor. 6 GHz ise mmWave’den daha yavaş olsa da bu teknoloji özellikle kırsal alanlarda daha iyi performans sergiliyor.

Apple, iPhone 13 serisinde mmWave 5G desteğini sunsa da bu destek ABD’deki modellerle sınırlı durumda. Apple’ın mmWave 5G desteğini (iPhone 13 serisinde) ABD dışındaki diğer pazarlarda da kullanıma sunulacağı iddia edilse de şirket bu özelliği sadece ABD’de sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iPad mini’nin Türkiye fiyatı ne kadar?

Dört farklı renkte gelen tablet, 500 nit parlaklık sunan 8,3 inç Liquid ekran üzerine kuruluyor. Tablet gücünü iPhone 13 serisinde olduğu gibi A15 Bionic işlemcisinden alıyor. Arkasında tek bir 12 megapiksel kamera yer alan ve çift tonlu flaş taşıyan ürün, önde de 12 megapiksel ultra geniş açı kamera barındırıyor. Yeni iPad mini’nin Wi-Fi modelinin başlangıç fiyatı 5.799 TL, hücresel şebeke destekli modelinin başlangıç fiyatı ise 7.499 TL.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın