reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 13 Pro

Ünlü analist Kuo’dan iPhone 13 hakkında yeni bir iddia daha

Apple‘a yakın kaynaklardan analist Ming-Chi Kuo, iPhone 13 hakkındaki paylaşımlarına bir yenisini daha ekledi. Kuo, iPhone 13 ailesiyle birlikte 5G kullanımının dünya genelinde daha yaygın olacağını söylüyor.

5G mmWave özellikli iPhone modellerinin daha fazla müşteriye daha hızlı olanaklar sunacağı ifade ediliyor.  Analist, mmWave teknolojisi altyapısının bu yıl Kanada, Japonya, Avustralya ve başlıca Avrupa ülkeleri gibi yerlerde önemli ölçüde artacağını söylüyor. Apple’ın şu anda ABD’de mmWave destekli iPhone 12 satışı gerçekleştirdiğini hatırlatalım.  Geçtiğimiz yıl 5G destekli telefon sevkiyatının arttığını belirten Kuo, bu telefonlardan çoğunun yalnızca  6 GHz bandına destek verdiğini dile getiriyor.

mmWave 5G ağları ultra hızlı bağlantı sunmalarına rağmen kısa menzile sahip oldukları için bu teknolojinin dezavantajı bulunuyor. mmWave, kısa mesafelerde ultra yüksek hız bir bağlantı teknolojisi olarak karşımıza çıkıyor. 6 GHz ise mmWave’den daha yavaş olsa da bu teknoloji özellikle kırsal alanlarda daha iyi performans sergiliyor. mmWave desteğiyle birlikte iPhone 13 modellerindeki 5G desteğinin dünya genelinde daha yaygın olması bekleniyor.  Kuo, mmWave özellikli iPhone 13 sevkiyatlarının bu yıl yüzde 55-60’ını oluşturacağını düşünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 13 ailesi ne zaman tanıtılacak?

Tasarım açısından radikal bir değişikliğe sahip olması beklenmeyen modellerin daha ufak bir çentikle geleceği ifade ediliyor. A15 Bionic işlemcisi ve geliştirilmiş kamera performansı yeni modellerde yer alması beklenen özellikler arasında. Yeni modellerin eylül ayında tanıtılması bekleniyor.

Haberde kullanılan görsel temsilidir

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın