reklamı kapat

POPÜLER

Battlefield 2042

Battlefield 2042’nin çıkış tarihi ertelendi; işte oyunun yeni satış tarihi

EA‘nin merakla beklenen savaş oyunlarından Battlefield 2042‘nin çıkış tarihi ileri bir tarihe alındı. Daha önceden yapılan duyuruda 22 Ekim‘de satışa sunulacağı açıklanan yapımın çıkış tarihi 19 Kasım‘a ertelendi.

Tüm dünyada etkisini sürdüren koronavirüs salgını sebebiyle oyunun çıkış tarihini ertelediklerini belirten oyunun geliştiricisi DICE, Battlefield 2042’nin yaklaşan açık betası ile ilgili ayrıntılarını bu ayın sonlarında paylaşacaklarını dile getirdi.

Açıklanan bilgilere göre Battlefield 2042, Battlefield 3 ve Bad Company 2’de yer alan haritaları ve silahları bünyesinde barındıracak. Eski oyunlarda yer alan araçların da karşımıza çıkacağı yeni yapımda Battlefield Portal isimli yenilik de göze çarpıyor. Yeni eklenen mod sayesinde kullanıcıların oyunda kendi haritalarını tasarlayabileceği belirtiliyor. Battlefield Portal, 2042’nin All-Out Warfare modundaki yedi haritanın tümünü oyuncularla buluşturuyor. Bu modda ayrıca önceki Battlefield oyunlarındaki altı klasik ortam da yer alıyor. Klasik haritalar arasında Battlefield 1942’den Battle of the Bulge ve El Alamein, Battlefield: Bad Company 2’den Arica Harbour ve Valparaiso ve Battlefield 3’ten Caspian Border ve Noshahr Canals karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Battlefield Portal’ın da duyurusu gerçekleşmişti

Battlefield Portal, 40’tan fazla silah, 40’tan fazla araç ve 30’dan fazla gadget’ın yanı sıra Battlefield 2042’deki tüm içeriklere sahip. Klasik olanlar da dahil olmak üzere tüm haritalar PC, PlayStation 5 ve Xbox Series konsollarında 128 oyuncuya kadar destek sunuyor.

İlgili video

Battlefield Portal’ın fragmanı da paylaşıldı