reklamı kapat

POPÜLER

Android 12 temelli OPPO ColorOS 12

Android 12 temelli OPPO ColorOS 12 tanıtıldı; işte detaylar ve destekli telefonlar

Dünyanın en büyük akıllı telefon firmalarından birisi olan OPPO, Android 12 temelli ColorOS 12 için resmi tanıtımı Çin’de yaptı.

Android 12 temelli OPPO ColorOS 12 arayüzü üzerindeki perde sonunda resmi olarak kaldırıldı. İlerleyen dönemde herkesin kullanımına çıkacak arayüz, sadeleştirilen arayüz unsurlarıyla daha modern görünüyor.

Yeni arayüzün simgelerini göze daha hoş gelecek şekilde yumuşak hale getiren ve kontrast ile boşlukları artıran firma, Quantum Animation Engine ile animasyonları da daha akıcı ve doğal hale getirmiş durumda. Yeni arayüzde lagları ve takılmaları önlemek adına da yapay zekadan yararlanılmış.

Smart Sidebar 2.0 isimli yeni yanda açılan menü sistemiyle kullanıcılara daha fazla seçenek (Toplam 6) sunan OPPO, Cross-Screen Interconnection isimli bir özellik de getirdi. Bu özellik kişilerin telefonlarını direkt olarak Windows dizüstüleri üzerinde kontrol etmesine imkan tanıyor. Burada yüksek hızlı veri aktarımı sunuluyor.

Android 12’nin yeni güvenlik özelliklerini (Konum, mikrofon ve kamera için izin bildirim vb.) bünyesinde taşıyan arayüz, istenirse fotoğraflardan ve videolardan tüm hassas bilgileri (Konum vb.) otomatik olarak silebiliyor.

Bu arada OPPO ColorOS 12 arayüzünde, Apple’ın Memoji’sine rakip Omoji altyapısı da yer alıyor. Bu sistem yüz hareketlerini bir karaktere vererek canlı hale getiriyor.

OPPO’nun açıklamasına göre yeni sürüme ilk olarak Find X2, X3, Reno5, Reno6, Reno4, Reno3 serisi telefon modelleri, A53 5G, A55 5G, A72 5G, A92s 5G, A93s 5G, K7 ve K9 modelleri ve Reno Ace serisi birçok telefon geçiş yapacak. Güncelleme konusunda yakında OPPO Türkiye’den de bir açıklama gelmesini bekliyoruz.

Bu arada ColorOS 12’yi sadece OPPO imzalı telefonların almayacağını belirtelim. Aynı çatı altında güçlerini birleştiren OPPO ve OnePlus, yeni sürümü OnePlus’ın 9, 8 ve 7 serisi birçok akıllı telefon modeline getirecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 12 temelli OPPO ColorOS 12 ile yeni duvar kağıtları daha önce ortaya çıkmıştı

Bu sürümü hatırlarsınız geçtiğimiz haftalarda gündeme getiren buradan indirebileceğiniz, Android 12 temelli ColorOS 12 ile OPPO akıllı telefonlara getirilecek yerleşik duvar kağıtları olmuştu. Firmanın yeni sürümü için hazırladığı duvar kağıtları oldukça sade ve huzur verici görünüyordu.

Android 12 ve ColorOS 12 özelinde toplam dokuz farklı duvar kağıdı hazırlayan firma, bilgisayar ortamında tasarlanan duvar kağıtlarıyla canlı renkleri, Android 12’nin kendisi gibi yuvarlatılmış objeleri ve manzara yaklaşımını merkeze alıyor.

İlginizi Çekebilir

OnePlus’ın arkası renk değiştirebilen modeli