reklamı kapat

POPÜLER

OPPO ColorOS 12 içindeki faydalı yenilik "PC Connect"

OPPO ColorOS 12 içindeki faydalı yenilik PC Connect için tarih geldi

Dünyanın en büyük akıllı telefon firmalarından birisi olan OPPO, Android 12 temelli ColorOS 12 ile PC ve telefonları yakınlaştırıyor.

Android 12 temelli OPPO ColorOS 12 arayüzü Cross-Screen Interconnection isimli bir özelliğe sahip. Bu özellik kişilerin telefonlarını direkt olarak Windows dizüstüleri üzerinden kontrol etmesine ve fazlasına imkân tanıyor. Burada yüksek hızlı veri aktarımı sunuluyor.

İşte bu özellik artık direkt olarak PC Connect adıyla geçiyor ve yeniden gündemde yer alıyor. Çünkü firma imkân için ilk kez net bir tarih açıkladı ve özelliğin 2022 Şubat ayında kullanılabilir olacağını söyledi. Bu özellik sayesinde telefonlar ile bilgisayarlar arasında sürükle bırak şeklinde dosya aktarımı yapılabilecek, ekran ile kopyalama geçmişi paylaşabilecek ve fotoğraf ile ekran görüntüleri senkronize edilebilecek.

Telefon bildirimini Windows PC’lere aktaracak özellik için ColorOS 12 arayüze sahip bir akıllı telefon yeterli olmayacak. Özelliği kullanabilmek adına Intel Core i3 ya da üstü işlemciye, Bluetooth 4.1 ya da üstü bağlantıya ve Windows 10 18362 ya da üstü işletim sistemine sahip bir PC gerekecek.

Android 12 temelli OPPO ColorOS 12 için ilk lansmanda açıklanan detaylar şunlardı

Arayüz, yukarıda görebileceğiniz sadeleştirilen arayüz unsurlarıyla daha modern görünüyor.  Hatırlamak adına yeni arayüzün simgelerini göze daha hoş gelecek şekilde yumuşak hale getiren ve kontrast ile boşlukları artıran firma, Quantum Animation Engine ile animasyonları da daha akıcı ve doğal hale getirmiş durumda. Yeni arayüzde lagları ve takılmaları önlemek adına da yapay zekadan yararlanılmış.

Smart Sidebar 2.0 isimli yeni yanda açılan menü sistemiyle kullanıcılara daha fazla seçenek (Toplam 6) sunan OPPO, arayüze Android 12’nin yeni güvenlik özelliklerini (Konum, mikrofon ve kamera için izin bildirim vb.) eklemiş ve bu sayede yeni sistem istenirse fotoğraflardan ve videolardan tüm hassas bilgileri (Konum vb.) otomatik olarak silebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada OPPO ColorOS 12 arayüzünde, Apple’ın Memoji’sine rakip Omoji altyapısı da yer alıyor. Bu sistem yüz hareketlerini bir karaktere vererek canlı hale getiriyor. ColorOS 12’yi sadece OPPO imzalı telefonların almayacağını da belirtelim. Aynı çatı altında güçlerini birleştiren OPPO ve OnePlus, yeni sürümü OnePlus’ın 9, 8 ve 7 serisi birçok akıllı telefon modeline getirecek.

İlginizi Çekebilir

OnePlus’ın arkası renk değiştirebilen modeli