reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung, 90 Hz destekli 14 inçlik ekran için düğmeye bastı; işte detaylar

Samsung en yeni Asus dizüstü bilgisayarlarda kullanılacak 90 Hz OLED ekranların üretimine başladı. 14 inçlik boyuta sahip olan ekran, 2.880 x 1.800 piksel çözünürlük sunuyor.

16:10 en boy oranlı ekran, 60 Hz destekli ekranlara kıyasla daha akıcı bir ekran deneyimi yaşatıyor. LCD panellere kıyasla daha az bulanıklık yarattığı belirtilen ekran yüzde 100 DCI-P3 renk gamına destek veriyor. Ekran, canlı renkler, derin siyahlar ve daha iyi görüş açıları sunarak üstü görüntü kalitesine imkan sağlıyor.

Samsung Display yaptığı açıklamada “90 Hz OLED panel, dizüstü bilgisayarlarında yüksek performanslı içeriğin keyfini çıkarmak isteyen tüketiciler için daha fazla seçenek sunuyor. Yenilikçi OLED’lerimizle üstün görüntü kalitesi sunan ekran teknolojilerinde pazara daha da öncülük ediyoruz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung imzalı OLED ekranlar Apple bilgisayarlarda da kullanılabilir

Samsung Display OLED panellerin seri üretimine ocak ayında başlayacağını açıkladı. Samsung tarafından geliştirilen ekranın Asus haricinde Dell, Lenovo ve HP’nin dizüstü bilgisayarlarında da kullanılması bekleniyor. Paylaşılan haberde yer almasa da Apple’ın da yeni MacBook modellerinde de bu ekranı kullanabileceği ifade ediliyor. Bilindiği üzere Apple’ın ekim veya kasım ayında bir etkinlik gerçekleştirip yeni MacBook modellerini tanıtması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Renk değiştirebilen telefon prototipi