reklamı kapat

POPÜLER

Battlefield 2042
Battlefield 2042

Battlefield 2042 ile gelecek yenilikler duyuruldu [Video]

Oyun tutkunlarının merakla beklediği Battlefield 2042 oyunuyla ilgili detaylar EA Play Live etkinliğinde ortaya çıktı. Oyun modları ve açık beta tarihi paylaşan yapım serinin eski oyunlarını seven oyuncuları da mutlu etmeye hazırlanıyor.

Açıklanan bilgilere göre Battlefield 2042, Battlefield 3 ve Bad Company 2’de yer alan haritaları ve silahları bünyesinde barındıracak.  Eski oyunlarda yer alan araçların da karşımıza çıkacağı yeni yapımda Battlefield Portal isimli yenilik de göze çarpıyor. Yeni eklenen mod sayesinde kullanıcıların oyunda kendi haritalarını tasarlayabileceği belirtiliyor. Battlefield Portal, 2042’nin All-Out Warfare modundaki yedi haritanın tümünü oyuncularla buluşturuyor. Bu modda ayrıca önceki Battlefield oyunlarındaki altı klasik ortam da yer alıyor. Klasik haritalar arasında  Battlefield 1942’den Battle of the Bulge ve El Alamein, Battlefield: Bad Company 2’den Arica Harbour ve Valparaiso ve Battlefield 3’ten Caspian Border ve Noshahr Canals karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Battlefield 2042 ne zaman satışa sunulacak?

Battlefield Portal, 40’tan fazla silah, 40’tan fazla araç ve 30’dan fazla gadget’ın yanı sıra Battlefield 2042’deki tüm içeriklere sahip. Klasik olanlar da dahil olmak üzere tüm haritalar PC, PlayStation 5 ve Xbox Series konsollarında 128 oyuncuya kadar destek sunuyor. Frostbite oyun motoruyla geliştirilen Battlefield 2042, 22 Ekim’de PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox X, S Serisi, Xbox One ve PC platformlarında satışa sunulacak.

İlgili video

Battlefield Portal’ın fragmanı da paylaşıldı