reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

PlayStation 5 sahiplerine altı ay ücretsiz Apple TV+

Teknoloji devi Apple’ın film / dizi servisi Apple TV+, PlayStation 5 sahiplerine altı ay ücretsiz geliyor. İlginç bir ortaklık gündemde.

Apple’ın halen Türkiye’de açılmayan Netflix rakibi servisi Apple TV+, bünyesinde gerçekten çok sağlam içerikler barındırıyor. İçerik sayısı az olan ancak kalite çıtası yüksek olan servis, yukarıda da dediğimiz gibi artık PlayStation 5 sahipleri tarafından tam altı boyunca ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

Kişiler PlayStation Network hesabı ve Apple ID üzerinden PS5 içerisindeki Apple TV uygulamasından altı ay boyunca servisin kaliteli içeriklerini izleyebiliyor. Bu fırsat açıklamaya göre 22 Temmuz 2022 tarihine kadar geçerli durumda.

Bu süreç Türkiye için direkt olarak geçerli değil ancak fırsattan bölge değişimleri ile yararlanılabileceği aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 için en son 300 gram hafif yeni sürüm ses getirmişti

PS5 biliyorsunuz pazara iki farklı sürüm halinde çıktı. Ana sürümde bir disk sürücüsü yer alırken, “dijital” olarak geçen sürümde ise disk sürücüsü yer almıyor.

İşte bu dijital sürüm için Japonya’da yeni bir versiyon satılmaya başlandı. Bu sürümün en büyük farkı ise ilk çıkan dijital sürümden 300 gram kadar hafif olması. 300 gram aşırı olmasa da az bir rakam değil. Peki bu fark nereden kaynaklanıyor? Cevap halen bilinmiyor.

Yeni PlayStation 5 Digital Edition sürümü için bulunan tek değişiklik, ürünün bacak bağlantı vidası. Eski vidayı takmak için bir tornavida gerekirken, yeni vida elle sıkılabiliyor. Ancak bunun 300 gram fark yaratması mümkün değil.

Şimdilik gerçek anlamda bu 300 gramlık farkın nereden geldiği bilinmiyor. Bunun için detaylı bir analiz gerekiyor. Ancak firma içerideki bir donanımı, özellikle de soğutma sistemini ufak da olsa ufaltmış olabilir. Bunu umuyoruz yakında öğreneceğiz.

İlginizi Çekebilir

Boston Dynamics’ten güldüren dans videosu