reklamı kapat

POPÜLER

Sony PlayStation 5 LOG Tasarım

PlayStation 5 sahiplerine ücretsiz 6 aylık Apple Music veriliyor

PlayStation 5 sahiplerine ücretsiz Apple Music veriliyor. Ortaya çıktığı kadarıyla bu süreç Türkiye’de de aktif edilmiş durumda.

Apple’ın Spotify rakibi servisi Apple Music, uzunca bir süredir PlayStation 5 içerisinde de yer alıyor. Bu uygulama kişilerin müziklerini oyun konsollarında dinlemesine imkan tanıyor, PS5’te en büyük rakip Spotify’ın uygulaması da bulunuyor. Bu uygulamaları şimdi gündeme getiren, Türkiye’deki kullanıcıları da kapsadığı açıklanan bir hediye oldu. Bu kapsamda şu an PS5 kullanıcılarına tam 6 aylık Apple Music aboneliği hediye ediyor, üstelik bunun için yeni abone olmanız da gerekmiyor. Aktarıldığı kadarıyla süreçte tek yapmanız gereken PS5’inizi açıp Music uygulamasını indirmek. Sonrasında ücretsiz Apple Music aboneliği hesabınıza tanımlanıyor, bu hediyenin Kasım 2024’e kadar geçerliliği bulunuyor. PS5’te basit bir arayüzü bulunan Apple Music uygulaması, direkt olarak buradaki adımlar izlenerek elde edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Music bizim gündemimize en son bir ödül ile gelmişti. Rekorlar kıran olağanüstü bir 2023’ün ardından Taylor Swift, Apple Music’in 2023 için belirlediği yılın sanatçısı seçilmişti. Apple’ın, “Swift bu yıl inkar edilemez bir şekilde süper yıldızlığın yeni bir alanına ulaştı.” açıklamasını yaptığı Swift, açıklamaya göre 2023’ün ilk 10 ayında tam 65 şarkıyla Apple Music’in “Global Daily Top 100listesine girerek diğer tüm rakiplerini geride bıraktı.

Bu başarı için bir açıklama yapan Swift, “2023 Apple Music Yılın Sanatçısı seçilmekten büyük onur duydum. Bu yılı şimdiye kadarki en inanılmaz yıl haline getiren her bir dinleyicime çok teşekkür ederim.” demişti.

Apple’ın Apple Music ve Beats’ten sorumlu başkan yardımcısı Oliver Schusser ise, “Taylor Swift’in sadece rekor kırdığı bu yıl değil, tüm kariyeri boyunca müzik üzerindeki etkisi kesinlikle yadsınamaz. Onun sektördeki nüfuzunun önümüzdeki yıllarda da hissedileceğine şüphe yok ve başarılarını kutlama fırsatına sahip olduğumuz için çok heyecanlıyız.” açıklamasında bulunmuştu.

PlayStation 5 ve Apple Music adımı yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli