reklamı kapat

POPÜLER

Tata Curvv

Tata Curvv; Hindistanlı üreticiden premium segmente göz kırpan proje

 - Güncelleme: 07 Nisan 2022 16:01

Tanıtımıyla birlikte seri üretim planları da duyurlan Tata Curvv, markasının kısa vadeli elektrik dönüşümünde önemli rol alacak.

Punch modeliyle erişilebilir segmente modern bir tasarım yaklaşımı getiren Tata, bu model üzerinden yakaladığı başarıyla kısa sürede dikkatleri üzerine çekti. Hindistan pazarının zirvesinde konumlanan markanın ürün gamını elektrifikasyonla donatma çalışmaları da yavaş yavaş kendisini göstermeye başlıyor. Önümüzdeki iki yıl içerisinde seri üretime geçirilme planları üzerinden tanıtımı gerçekleştirilen Tata Curvv projesi, beraberinde getirdiği tasarım yaklaşımıyla premium üreticilere göz kırpıyor. Coupe formlu bi SUV olarak karşımıza çıkan Curvv, kendinden sonra gelecek yeni modellere de ışık tutacak detaylar barındırıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tata Curvv için öne çıkan ilk detaylar

Aracın tasarımında sadelik ve dijitallik ögelerini ön plana çıkartan Tata, dönüşen altyapı dinamiklerini karakterle taçlandırmak istiyor. Curvv’e bu yaklaşımda baktığımızda slim LED ışıklandırma grupları ve geleneksel aynaların yerini alan kamera sistemini burada kolaylıkla ayırt etmek mümkün. Aracın iç yaşam alanından gelen detaylar ise minimal yaklaşım felsefesinin devamlılığına işaret ediyor. Dijital gösterge paneliyle birlikte konsolun dışarında yatay formda konumlandırılan multimedya ekranda köşeli formların tercih edilmemesi dikkat çekiyor. Segmentinin en geniş yaşam alanını sunma iddiasıyla seri üretime taşınacak olan SUV modelinin 500 kilometrelik menzil yakalayabilen bir altyapıyla gelmesi bekleniyor. İlk aşamada sadece elektrikli olarak lanse edilecek Curvv için benzinli motor seçeneklerinin de sunulacağı da resmiyet kazannlar arasında. 2025 yılına kadar sekiz adet elektrikli modeli ürün gamınada sunmak isteyen Tata, 2026 itibarıyla Hindistan satışlarının yüzde 25’ini bu araçlardan yakalamak istiyor.