reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram için yakında kullanıma sunulacak yeni özellikler

Sosyal medyanın en önemli platformlarından Instagram için yakında kullanıma sunulacak yeni özellikler bulundu.

Alessandro Paluzzi, Instagram için hazırlanan yeni özellikler ve değişiklikler için beta sürümleri araştırmaya devam ediyor. En son burada yer verdiğimiz yenilikleri bulan geliştirici, yine dikkat çekici keşifler ile karşımızda yer alıyor. Örneğin şirket profillere birden fazla internet sitesi için bağlantı adresi koyma imkânı üzerinde çalışıyor. Şu an profillere sadece tek bir bağlantı eklenebiliyor ve bu yeni çalışma bazıları için güzel görünüyor. Uygulama içerisine “araç içerisinde kullanmayın ve her zaman çevrenizin farkında olun” tarzında bir uyarı ekleyen firma, kişisel profillerdeki butonlar için de yeni bir tasarım test ediyor. Firma ayrıca Reels’er için “Remix” özelliğini de sunmaya hazırlanıyor. Bu sayede kişiler başkalarının Reels içeriklerini sistemsel olarak alarak kendi eklemeleriyle beraber içerik üretebiliyor.

Kişilerin bu imkana izin vermesi gerekiyor. Yani siz istemezseniz içeriklerinizi başkası “Remix” olarak kullanamıyor. Bu arada Instagram merkezli NFT paylaşımı konusunda da çalışmaların sürdüğü görülüyor.

Peki Instagram halen ne üstünde çalışmıyor? Firma halen bir iPad uygulaması geliştirmiyor. Neden? Geçtiğimiz aylarda Twitter üzerinden ünlü YouTuber Marques Brownlee ile yazışan Instagram CEO’su Adam Mosseri, özel bir iPad sürümünün kullanıcılar tarafından çok talep edildiğini belirtti. Ancak CEO bunun üstüne halen özel iPad sürümü için yeterince büyük bir kullanıcı grubunun oluşmadığını da aktarmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TikTok karşısında daha fazla öne çıkması için sürekli olarak yenilenen Instagram, yeni jenerasyonu kaybediyor ancak halen milyonlarca aktif kullanıcıya hizmet veriyor. Instagram’dan para kazanan çok büyük bir kitle de bulunuyor.

Instagram yenilikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici Porsche Müzesi içinde drone ile bir tur atın

İLGİLİ HABERLER