reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram için kullanıma alınan yeni canlı yayın imkanı

Facebook çatısı altında yer alan Instagram gelişmeye ve değişmeye devam ediyor. Bu sefer yeni bir canlı yayını imkanı gündemde.

Instagram hatırlarsınız en son Vanish Mode isimli bir özellik ile gündeme gelmişti. Bu özellikte kişiler sohbet pencerelerini, gönderilen içerikler (Mesaj, fotoğraf, video) herkes tarafından görüldükten sonra otomatik olarak silinsin şekilde ayarlayabilecek açıklaması yapılmıştı. Şimdi ise Instagram’ın canlı yayın altyapısına “Live Rooms” isimli bir özellik eklendi. Bu şimdilik sadece Hindistan ve Endonezya merkezli olarak açılan özellik, kişilerin bir ekranda toplam dört kişi canlı yayın yapmasına imkan tanıyor. Daha önce burada genel olarak iki kişilik canlı yayın imkanı tanıyan firma, yeni özellikle etkileşimi daha da artıracak ve özellikle izleyiciler için daha keyifli yayınların önün aralayacak gibi görünüyor. Bu özelliğin yakında herkes için aktif edileceği düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram, kısa süre önce ana ekranını değiştirdi ve bununla büyük tepki aldı

Instagram uygulamasını açtığınız zaman karşınıza gelen ilk ekran artık biliyorsunuz daha farklı görünüyor. Çünkü firma ana ekranın altına TikTok benzeri “Reels” ve alışveriş için “Shop” sekmeleri eklenmiş durumda. Shop ve Reels’i aşağıya alınca “+” şeklindeki yeni fotoğraf / video paylaşma simgesini ve “kalp” şeklindeki beğeniler simgesini yukarıya, tam olarak direkt mesaj simgesinin yanına alan platform, bu konuda gerçekten çok ciddi şikayetler alıyor.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için getirilen yeni özellikler