reklamı kapat

POPÜLER

Katlanabilir iPhone

Katlanabilir iPhone için çalışmalar hız kazandı; işte son detaylar

Teknoloji devi Apple bir kez daha katlanabilir iPhone odaklı bir haberle gündemde yer alıyor. Model için çalışmalar hız kazandı.

Katlanabilir iPhone modeli en son geçtiğimiz ayın ortasında gündeme gelmişti. Model için Apple ile Foxconn arasında çalışmaların başladığı aktarılmıştı. İşte bu merak edilen telefon için çalışmalar sürüyor. Çin merkezli kaynaklara göre Apple, tedarikçilerden katlanabilir iPhone’un prototip olarak üretilmesi için gereken parçaların Foxconn‘a gönderilmesini istedi. Resmi olarak 2022 yılının sonunda karşımıza çıkarılacak bilgisi gelen telefon, bir duyuma göre tek parça ekran kullanmıyor. Apple’a yönelik sağlam sızıntılar yapan John Prosser, model için Apple’ın iki ayrı ekranı ortaya konulan bir menteşe ile bir araya getireceğini söylüyor. Bünyesinde kullanılacak ekran yüksek ihtimalle Samsung’dan gelecek katlanabilir iPhone, 2022’de çıktığında tek parça katlanabilir bir ekran da taşıyabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir iPhone için hatırlarsınız Apple önemli bir patent de almıştı

Firma katlanabilir iPhone modelinin ekranını kendi kendine yenilemesi için özel bir katman üzerinde çalışıyor. Bu sayede ekranın belirli çizikleri ve yüksek ihtimalle diğer ufak hasarları kendi başına ortadan kaldırabileceği aktarılıyor. Peki bu gerçekten mümkün olur mu? Bunun cevabı daha önce de söylediğimiz gibi yüzde 100 kesin olmasa da evet. Güney Kore merkezli araştırmacılar bunu mümkün kılan “elastomer” isimli bir materyali 2018 yılında geliştirmişti.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Akıllı telefonların sağlamlık testleri böyle yapılıyor