reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram da Clubhose alternatifi geliştiriyor; işte ilk detaylar

Sosyal medyanın merkezinde yer alan Instagram, bugün bir kez daha bulunan yeni özellikleriyle gündemde yer aldı. İşte detaylar;

Instagram, geliştirici Alessandro Paluzzi tarafından bulunan birçok yeni özellik ve yenilik ile bir kez daha gündemde. Geçtiğimiz günlerde Paluzzi tarafından bulunan özelliklerin ilki “Affiliate sistemi” olmuştu. Paluzzi tarafından bulunan bir diğer yenilik ise “içerik kontrolleri” oldu. Firmanın burada kişilerin özel mesajlardaki belirli sözcükleri gizlemesine imkan vereceği aktarıldı. Uygulamanın gizlenmiş sözcükleri (Örneğin küfürler) barındıran direkt mesajları otomatik olarak engelleyebileceği de belirtildi. Bulunan bir diğer yenilik ise Brightness.AI olmuştu. Bu fotoğraf düzenleme seçeneği dışında servise Clubhose alternatifi bir “Audio Rooms” isimli bir özellik de geliyor. Direkt olarak uygulama içerisinde yer alacak bu özellik, kişilerin Instagram içerisinde sesli sohbet edebilmesine imkan tanıyacak. Yakında detaylanması beklenen bu özellik yanında uygulamaya uçtan uca şifrelemeli  yazılı sohbet imkanı da geliyor. Bu da önemli görünüyor ve kişilerin bundan yararlanmak adına uçtan uca şifrelenmiş yeni sohbet başlatması gerekiyor. Instagram’ın ayrıca profillere “Video Chat” menüsü getirmek için çalıştığı da aktarılıyor. Bu da arkadaşlar ile hızlı görüşmeleri başlatmak adına kullanışlı görünüyor.

Instagram kısa süre önce Live Rooms ile gündemdeydi

Instagram Live Rooms, uygulama içerisinde aynı anda dört kişinin canlı yayın yapmasına imkan tanıyan bir özellik olarak kullanımda. Canlı yayın sürecini kişi / katılımcı açısından artırarak güzel bir adım atan firma, özelliğin önümüzdeki günlerde herkes için aktif olacağını aktarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dört kişiyle beraber müzisyenlerin ortak içerik üretmesi veya grup eğitimler gibi birçok yayın tarzı için etkili altyapı kuran firma, süreci gerçekten oldukça kullanışlı bir tasarımda kişilere sunuyor. Dört kişili Live Rooms yayınlarını elbette başkaları da izleyebiliyor ve yorum yaparak yayınlara katılabiliyor.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept